Tekzip Metni

Tekzip Metni

Tekzip Metni

17.03.2020 tarihli Düzce TV kanalında ve http://www.duzcetv.com/ sitesinde çıkan “Tur firmaları için okullar tatil edilmedi” başlıklı haberin tekzip metni.

"Sözde Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün onay verdiği e yine sözde TÜRSAB’ın yetki ve izin verdiği bir okul turunun devlet tarafından COVİD-19 salgını sebebiyle alınan idari önlemlere aykırı olunduğundan bahsedilerek, bir dakika 16 saniye süren sesli haber süresince görselde Birliğimize bağlı olan Batı Karadeniz Bölge Kurulu’nun Başkanı Ercan Güner’in fotoğrafı aralıksız olarak gösterilmiştir. Bu surette fotoğrafı teşhir edilmek suretiyle hedef haline getirilerek mağdur edilen sayın Ercan Güner’in, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın temsilcisi Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün itibarı ile ilgili yalan haberle zedelenmeye çalışılmıştır.

Habere konu olan okul turunun gerçekleştirilmesi için birliğimizin, Bölge Temsil Kurulu üyelerimizin ve Düzce İl Turizm Müdürlüğü’nün herhangi bir çalışması veya onayı olmamakla birlikte, söz konusu tur faaliyetlerinin herhangi bir seyahat acentası tarafından gerçekleştirilmesinin önünde yasal engel de bulunmamaktadır. Bu bağlamda habere konu eleştiri, denetim yetki ve görevinin layıkıyla yerine götürülmediği yönünde yorumlansa bile haksız bir suçlama olma niteliğini kaybetmektedir."

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.