Denetim Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı

Vakalarda yaptıkları müdahalelerle hayat kurtaran 112 Acil Sağlık ekiplerinin tatbikatı gerçeğini aratmadı. Verilen ihbarla başlayan tatbikatta ekipler, olay yerine çok kısa sürede ulaşarak, senaryo gereği iş kazasına müdahale ettiler. Sık sık yapılan tatbikatlarla Acil Sağlık ekiplerinin olay yerine gelişleri ve yaralıya yaptıkları müdahaleler ile Düzce’de daha kusursuz acil sağlık ekipleri için İl sağlık Müdürlüğü çalışmaya devam ediyor.

Herhangi bir vakada ilk akıllara gelen, yaptıkları müdahalelerle yılda binlerce insanın hayatını kurtaran Acil Sağlık ekipleri, yaptıkları uygulama ve denetimlerle daha kusursuz olmaya çalışıyor. 112 Acil sağlık ekipleri bu kapsamda senaryo gereği Kaynaşlı İlçesi’nde lastik tamiri yapan bir lastikçideki iş kazasına müdahale etti. 112 İhbar hattına 112 denetim ekibi tarafından verilen ihbarla başlayan denetimde uygulamasında ekipler kısa sürede olay yerine gelerek, senaryo gereği lastik tamir ederken araç altında kalan bir lastikçiye müdahale ettiler. Kaynaşlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kontrolünde yapılan denetimli tatbikatta olay yerine gelen ekipler, iş kazası geçiren lastikçiye araç altında ilk müdahaleyi yaparak, vatandaşı otomobil altından çıkarttılar. Ardından sedye ile ambulansa koyarak, Kaynaşlı İlçe entegre Hastanesi acil servisine götürdüler.

Kısa sürede olay yerine gelişi ve olaya müdahalesi ile göz dolduran acil sağlık ekipleri, D-100 karayolu ve TEM Otoyolundan olabilecek olaylara da ne kadar hazırlıklı olduğunu göstermiş oldu.

Yetkililer ise; insan sağlığının önemli olduğunu vurgulayarak, sağlık ekiplerinin 7 gün 24 saat hayat kurtarmak üzere hazır beklediklerini Düzce’nin en uzak noktasına bile en kısa sürede giderek insanların hayatlarını kurtarmak için tatbikat, uygulamalara devam ettiklerini belirterek ekiplerin daha hazır olması içinde gece ve gündüz denetimlere devam ettiklerini dile getirdiler.  


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.