Bıçkıyanı ve Dipsizgöl’e acil destek bekleniyor

Geçtiğimiz günlerde Kaynaşlı’da etkili olan yağış Bıçkıyanı Köyü ve Dipsizgöl’de sele neden oldu onlarca eve ve dükkanı su bastı. Esmahanım ve Uğurlu köylerine acil destek konusunda hemen ulaşılırken, Bıçkıyanı ve Dipsizgöl sahipsiz evlat muamelesimi görüyor?

Kaynaşlı’ya 2 günde metrekareye 40 kilogramdan fazla yağışın düşmesi sonucunda dağlardan gelen sular ve heyelanlar menfezleri tıkadı. Kaynaşlı’ya bağlı Bıçkıyanı köyü ve Dipsizgöl köylerinde menfezlerin tıkanması nedeni ile sel felaketi meydana geldi. Meydana gelen sel felaketi nedeni ile bir çok ev ve dükkanı su bastı. Kaynaşlı Belediyesi ve Kaynaşlı Köye Yönelik Hizmetler Birliği ekipleri bölgede çalışmalarını hemen başlatarak sorunları çözmeye çalışsada evlere ve dükkanlara giren sel suları büyük maddi hasara neden oldu. Esmahanım ve Uğurlu köylerine acil destek konusunda hemen ulaşılırken, Bıçkıyanı ve Dipsizgöl köylerine sadece ilçeye bağlı ekiplerin gitmesi gözlerden kaçmadı. Köylüler maddi hasar tespitlerinin yapılması için yetkililerden destek bekliyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.