Avukat Sinan Yılmaz’dan Baro başkanına tepki

Avukat Sinan Yılmaz’dan Baro başkanına tepki

MHP İl Başkan Vekili Avukat Sinan Yılmaz, Baro Başkanı Avukat Azade Ay’ın görevden alınan HDP’li belediye başkanları ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstererek “Bu açıklama tamamen siyasidir, hukuki bir dayanağı yoktur” dedi. 
MHP İl Başkan Vekili Avukat Sinan Yılmaz, Düzce Baro Başkanı Avukat Azade Ay’ın Düzce Barosu adına yayınladığı ve görevden alınan HDP’li belediye başkanlarının göreve iadesiyle ilgili açıklama yaptı. Aydın, “Düzce Baro Başkanlığının yapmış olduğu açıklama ile; Devlet / terör örgütü şüphesi arasına girmesini doğru bulmuyorum. Kaldı ki bu karşılaşmada Düzce Baro Başkanlığının terör örgütü şüphesi lehine (ki adı geçen örgüt pkk) saf tutması benim için kabul edilemez bir durumdur. Bu açıklamanın yapılmasına ilişkin alınmış bir yönetim kurulu kararı var mıdır? Yoksa bu husus baro başkanının bir tasarrufu mudur? Eğer yönetim kurulu kararı varsa bunun paylaşılması gerekir. Eğer böyle bir karar yoksa; bu açıklamanın altına Düzce Baro Başkanlığı değil; Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay yazılmalıdır. Kişilerin düşünce ve ifade özgürlüğüne saygımız vardır.  5393 Sayılı yasanın 47. Maddesi gereği yapılan işlem yasaldır. Yetki dahilindedir. Buna karşılık; 1136 sayılı yasanın 97. Maddesinde sayılan görevler arasında; ‘siyasi tartışmalara girmek’ şeklinde bir görev bulunmamaktadır. Anlaşılacağı üzere yapılan açıklama hukuki değil siyasidir. İçeriğinde hukuki savunma yoktur.  Bu bağlamda yapılan basın açıklamasının tarafımı bağlamadığını bildirmek isterim. Bu açıklamanın bir hata olduğunu düşünmek istiyorum” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.