MHP İl Başkanı Caboğlu: Hayır Değil Reklam Yaptılar

MHP İl Başkanı Caboğlu: Hayır Değil Reklam Yaptılar

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Korona Virüs pandemisi süresince il teşkilatı tarafından yapılan çalışmaları aktardı. Bolu Belediyesi tarafından Düzce’deki siyasi partilere gönderilen maskeleri iade ettiklerini belirten Caboğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın hayır işlerine siyaset karıştırarak reklam yaptığını belirtti.

"Yardım değil reklam yaptılar"

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi döneminde Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Düzce’de yapılan çalışmaları anlattı.

Korona Virüs pandemisi süresince sahada çalışmalarına devam ederek vatandaşlara ulaştıklarını belirten İl Başkanı Caboğlu yapılan yardımların bir elin verdiğini diğer el bilmesin mantığıyla yaptıklarını belirtti. İl Başkanı Caboğlu MHP dışındaki diğer partilerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara gönderdikleri kolilerde yer alan siyasi parti amblemlerinin ise yardım değil reklam olduğunu belirten Caboğlu şöyle konuştu:

“Korona Virüs mücadelesi sürecinde de biz teşkilat olarak genel merkezimizin talimatlarıyla öncelikle kendi üye andımızda 65 yaş üstü olan kişileri tespit edip birebir onların ihtiyaçlarıyla alakalı çalışmalar yaptık.

Ramazan Ayı öncesinde ailelere yardım kampanyası başlattık. Biz Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Teşkilatı olarak yapmış olduğumuz hayırları bir elin bildiğini diğer el bilmesin mantığıyla koli yardımları olsun, zekat fitreler olsun hepsini genelde Vefa Sosyal Destek Grubu ve Kızılay üzerinden yürüttük. Bunun yanında diğer siyasi partilerin ihtiyaç sahiplerine gönderdiği kolilerin içerisinde siyasi parti amblemlerinin çıktığı yönünde şikayetler geldi. Bu gerçekten hayırdan çıkmış, bunlar fuzuli, boş yapılan işlerdir. Tabii vatandaşımızın bundan bir şekilde sebeplenmesi bu açıdan iyidir. Ama bu hayırdan çıkmıştır, bir reklam hareketidir.”

"Bolu Belediyesi'nin gönderdiği maskeleri iade ettik"

Pandemi süresince Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından Düzce’deki tüm siyasi partilere gönderilen maskeleri iade ettiklerini belirten MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, yapılan hareketin nezaketsiz olduğunu dile getirdi. "Şimdi siyaset yapmanın zamanı değil" diyen İl Başkanı Caboğlu şöyle konuştu:

“Ülkü ocağımız üzerinden Düzce Merkez odaklı ve diğer ilçelerde de cadde boyu yürüyerek maskesi olmayan arkadaşlara da maske dağıtımını sağladık. Bu arada genel merkezimizin bizlere sağlamış oldukları maske desteğiyle bütün ilçelere ve bazı makamlara maske desteği sağladık. Tabii bu arada bizi üzen bazı olaylar da oldu. Bolu Belediyesi’nin bize göndermiş olduğu maske olayı vardı. Tabii bizim geçmişten beri söylediğimiz gibi, nezaket çok önemlidir. Bir insanı insan yerine koymak çok önemlidir. Özellikle bunu vurgulamak istiyorum kamuoyunda yanlış anlaşılmamak açısından, biz maske dağıtırken Bolu Belediyesi’nden maske almamız doğru olmazdı.

Öncelikle Düzce Belediyesi Bolu Ak Parti teşkilatına maske göndermiş. Bunun sonrasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da Düzce’deki bütün teşkilatlara maske göndermiş. Aslında burada nezaket dediğim tam burada çok önemli. Bolu Belediye bizleri arayıp böyle bir maske ihtiyacınız var mıdır yok mudur diye sormuş olması daha yakışık bir şekil olurdu. Tabii bu maske bize geldiğinde aynı şekilde biz bu maskeyi iade ettik. Burada da bir not düştük. Bizim maskeye ihtiyacımız yok. İhtiyacı olan başka yerlere gönderin dedik. İhtiyacımız olmayan bir şeyi almamız doğru olmazdı. Biz bütün ilçelere bütün kamu kurumlarına maske dağıtırken Bolu Belediyesi’nden maske almamız çok komik bir durum olurdu. Bu işin reklamı bu işin siyasi olmaz. Eğer bir komşunun bir şeye ihtiyacı varsa tabii ki vereceksin, alacaksın. Ama oradaki makamı da sayacaksın. Maskeyi göndermeden sizin zamanınız dahi yoksa alt kurumlardan beni bizzat arayıp söylem yapmış olmaları daha şık olurdu.

"Şimdi siyaset yapma zamanı değil"

"Ama bu CHP mantığını yaptığı ilk şeyler değil. Bunu İstanbul Belediyesi’nde de gördük. Farklı belediyelerde de gördük. İhtiyaç varsa tabii ki koşacağız. Bunun siyaseti olmaz. Ama eğer siz bunu siyaseten yapıyorsanız o zaman hiç yapmayın kardeşim. Ki şimdi siyaset yapma zamanı değil. Onun zamanı da gelecektir.”

Haber: H. DURNA

Kamera: S. AKYOL


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
31.05.2020
23:42

Teşekkür edeceğine, nankörlük yapmış, MHP ye oy vermiş biri olarak söylüyorum, MHP bu kafayla değil ı, ktidara gelmek, ancak, diğer partilere koltuk değneği olur

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,88
Vatandaş
31.05.2020
17:55

Başkan söylediklerinde haklı, bu neyin kafası bu zamanda

Katılıyorum   Katılmıyorum
%62,07
Barış seven
31.05.2020
11:41

Fark yok sizin yaptıklarınızın yanında bir şey değil.Düzce belediyesinden daha birtane maske alamadım paramla alıyorum.Hizmeti yandaşlara yapıyorsunuz konutlarda hizmet yok onu eleştirin.Düzce hastane kervan arasından mevcut değildir.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,33
Düzceli
31.05.2020
09:18

Sn.Özcana helal olsun.Düzcede siyasilerBaştabelediye olmak üzere hangi yaptığı işi kamera olmadan yaptı boy boy resim çektiriyorlar,caboğlu herkez herşeyi biliyor sen işine bak.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,88
Düzceli
31.05.2020
08:09

Beyninizi kirayamı verdiniz nasıl bir siyaset anlayınız var tombala vekilin tombala başkanı

Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,14
İlker
30.05.2020
22:26

İlhami başkan sözünün eridir. Yardım verdim diyorsa vermiştir. Bunu da usulüne uygun yapmıştır. Usulüne uymayan CHP zihniyeti düşünsün

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,33
Bir dost
30.05.2020
22:32

Sayın Caboğlu yaptığımız yardımları bir elin verdiğini diğer el görmeyecek düsturu ile yapılır ve yapmaya çalıştık anlayışına dikkat çekmek için soyledi. Bolu belediye başkanının iletişim kurmadan ihtiyaç olup olmadığını sormadan haber vermeden gönderdiği maskeler için yardım değil ancak "REKLAM" denir dedi. Ülkenin bekası noktasında geçmişte kullanılan söylemleri bir kenara bırakarak vatan millet derdine düşen CUMHUR İTTİFAKI Şer odak destekçilerinden gelen eleştirele kulakları kapalıdır.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%62,69
ULUBEY
30.05.2020
22:35

Özcan ın siyasi partilere maske göndermesi ne demektir? Ne alaka?

Katılıyorum   Katılmıyorum
%43,75
Mehmet akın
30.05.2020
22:18

Vallahi ben bir şey anlamadım. Biri tercüme edebilirmi??

Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,09
Teknik
30.05.2020
21:15

Sn İlhami Caboğlu ,bırak bu iktidarı savunma işlerini sen değil, ne kadar tursil varsa ne kadar omo varsa diyen liderin bile bile kurtaramayacak

Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,69
evdeoturangenç onsekizyaşaltı
30.05.2020
18:41

senin yaptığın siyaset değil sanki

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,17
ali
30.05.2020
17:59

Siz de yaptığınız iyilikleri bu platformda anlatarak bahsettiğiniz yanlışa düşmüş olmuyor musunuz?

Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,65
Serkan


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.