Tescilli Dünya Şampiyonun hedefi yine şampiyonluk  

Düzce Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Dünya ve Avrupa Muay Thai Şampiyonu Bediha Taçyıldız, bu defa da hem Düzce’yi hem de Türkiye’yi yine bir ilki yaptı. Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına gidecek isimlerin belirlendiği Türkiye şampiyonasında rakibini nakavt eden Bediha Taçyıldız, iki şampiyonaya birden gitmeye hak kazandı.

Dünya ve Avrupa Muay Tahi Federasyonları tarafından ekol olarak gösterilen ve federasyonların internet sitelerinde sık sık haberlerine yer verilen Bediha Taçyıldız, yine kendisinden bekleneni yaptı. Federasyonların sitelerinde katılacağı şampiyonalara “Şampiyon geliyor ve 67 KG’da Türk Silahı” olarak yer verilen Bediha Taçyıldız, Milli takım seçmelerinde rakibini nakavtla yenince hem Dünya Şampiyonası’na hem de Avrupa şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Kariyeri başarılarla dolu olan 3 Dünya, 4 Avrupa Şampiyonluğunu spor hayatına sığdıran Bediha Taçyıldız, iki kulvarda da 2019 yılını yine şampiyon olarak tamamlamak istiyor. Bediha Taçyıldız, kazandığı şampiyonları ve hedeflerini anlattı.

 

“Süreç çok zorlu geçiyor ama mükafatını alıyorum”

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Bediha Taçyıldız; “Şampiyonalar söylemesi çok kolay ancak süreç benim için çok zordu. Kamp dönemi, hazırlık, şampiyona çok zorlu bir süreç. Milli takımda etap etap kamplar yapıyoruz. Ama emeğimizin karşılığını alıyoruz çok şükür. 3 Tane Dünya şampiyonluğum var. 2 Tane Avrupa şampiyonluğum var, 2. lik ve 3. lüklerim de var. Geçen sana Muay Tahi’de üniversiteler arası Dünya Şampiyonu oldum Düzce Üniversitesi adına. Bu senede hem Türkiye Şampiyonasında hem de Üniversiteler Türkiye şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldum. 10 Gün öncede Bitlis’te Milli Takım seçmeleri vardı. Orada da maçımı kazanarak Hem Avrupa hem de Dünya Şampiyonasına gitmeye hak kazandım. Yani bu sene ülkemizi hem Dünya şampiyonasında hem de Avrupa Şampiyonasında temsil edeceğim” dedi

 

İki şampiyonaya birden gidecek   

Bediha Taşyıldız, normalde seçmelerde maçlarda tek kazananın tek şampiyonaya gittiğini ancak ezici üstünlükle yada nakavt durumlarında kazananın 2 şampiyonaya birden gitmeye hak kazandığını dile getirdi. Bediha Taçyıldız; “Milli takım seçmelerinde yapılan maçlarda kazanan tek şampiyonaya gidebiliyor. Ancak ezici üstünlükle yada nakavt olursa maçı kazanan hem Avrupa hem de  Dünya şampiyonasına gidiyor. Bende rakibimi nakavt yaptım ve iki şampiyonaya gitmeye hak kazandım” dedi.

 

“Hedefim 3. defa Avrupa ve 4. defa Dünya şampiyonu olmak”

Hedefini anlatan Avrupa ve Dünya şampiyonu Bediha Taçyıldız; “Hedefim 19-29 Temmuz 2019 tarihlerinde Tayland Bangkok’ta yapılacak Dünya Şampiyonasında haneme 4. defa Dünya Şampiyonluğu yazdırmak. Bunun için çalışmalarım devam ediyor. Ardından 5-15 Kasım’da da Belarus Minsk şehrinde Avrupa Şampiyonası var. Minsk’te ben 2017 yılında Dünya Şampiyonu olmuştum. Bu defa aynı şehirde Avrupa şampiyonu olmak istiyorum” diye konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
6.05.2019
00:33

Sivasın gururu olmaya basladın Başarılarının Devamını Dilerim

Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,43
Mehmet Yıldırım
4.05.2019
18:47

başarılarınızın devamını bekliyoruz düzcemizinde tanıtımcısı oldunuz dualarımız seninle

Katılıyorum   Katılmıyorum
%68,53
İZZET UYSAL


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.