İstiklal Marşı’nı Balkonlarından Okudular

İstiklal Marşı’nı Balkonlarından Okudular

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yılı dolayısıyla korona virüs salgını tedbirleri çerçevesinde Düzce Geneçlik Hizmetleri ve Spor ;İl Müdürlüğü saat 19.19’da istiklal marşiı okuma programı düzenledi. Düzce Anıtpark Meydanında otobüsten okunan İstiklal Marşına Düzceli genç yaşlı onlarca insan evlerinin balkonlarından eşlik etti.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş savaşını başlatmak üzere Samsuna çıkışının 101. yılı korona virüs salgınına denk gelince programlarda yoğun katılımdan uzak yapıldı.

Bu kutlamalar çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’de Anıtpark Meydanında İstiklal Marşı okuma programı düzenledi. İl Müdürlüğüne ait otobüsten okunan istiklal marşına vatandaşlar evlerinin balkonlarından eşlik etti.

Özellikle Korona Virüs nedeniyle dışarı çıkamayan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı gençler ellerine aldıkları Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleriyle istiklal marşına ve öncesinde okunan marşlara eşlik ettiler.

  Düzenlenen program ile ilgili açıklama yapan Gençlik lideri Ahmet Yılmaz; “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak saatlerimiz 19.19’u gösterirken istiklal marşını vatandaşlarımızla birlikte okuduk. Sağolsunlar bize eşlik ettiler” dedi.

  65 yaş üstü vatandaşların Atatürk posterlerini ellerine alarak önce sallamaları sonra ise kalplerinin üzerine bastırması ise yürekleri kabarttı. (İHA)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.