Vali Dağlı’dan İşkur Personeline Teşekkür Belgesi

Vali Dağlı’dan İşkur Personeline Teşekkür Belgesi

İŞKUR Müdürlüğü personeli korona virüs salgınındaki çalışmaları nedeniyle Vali Dr. Zülkif Dağlı tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

Korona virüs salgını dünyada ve Türkiye’de etkili olurken iş hayatını da olumsuz etkiledi.

Pandemi sürecinde Dünyada ve Türkiye’de birçok işletme çalışmalarına ara verirken Düzce’de de virüsün çıktığı birkaç işletme dışında iş hayatı durmadan çeşitli şekillerde çalışmaya devam etti. Türkiye’de birçok ilde organize sanayi bölgeleri kapanırken Düzce İŞKUR danışmanlıkları sayesinde sanayi kuruluşları üretim yapmaya devam edebildi. Bu süreçte özellikle işletmelerin kısa dönem çalışma ödeneklerinin sayılı günler içinde 54 personelle yetiştirilmesi için resmi tatil günleri de dahil olmak üzere tatil ve izin yapmadan çalışması sonucunda Düzce’de mağdur olan firma olmadı. Bütün bu çalışmaların sonucunda da Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce İŞKUR Müdürlüğü’nün özveriyle çalışan personeline teşekkür belgesi verdi.

 İŞKUR İl Müdürlüğü’nün ziyaret ederek teşekkür belgelerini veren Dr. Zülkif Dağlı; “Pandemi döneminde bildiğiniz gibi İŞKUR personelimizin çok büyük gayretleri oldu. Bunlardan ilki, kurum içerisinde kısa çalışma ödeneğiydi. Biliyorsunuz, bütün işletmelerimizi, bütün çalışanlarımızı ilgilendiren bir konuydu. Bu konuyu, gece – gündüz demeden hafta sonları da olmak üzere kısa sürede bitirdiler. Tüm işletmelerimizi, sanayicilerimizi ve çalışanlarımızı mağdur etmediler. Bu yüzden kurumda çalışan personellerimizi Teşekkür Belgeleri ile ödüllendirdik.”

Sanayi tesislerinde rehberlik hizmetinin devam edeceğini belirten Vali Dağlı konuşmasına şöyle devam etti:

“Bildiğiniz gibi tüm sanayi tesisi işletmelerinin tamamına 18 kişiden oluşan 9 ekip ile tamamını dolaşmak süratiyle hijyen ve pandemi süreci ile ilgili bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yaptık, aynı zamanda da denetim yaptık. Bu süreçte de yine değişik kurumlarımızdan yine İŞKUR’UN koordinesinde Milli Eğitim, Tarım, Bilim Sanayi, SGK Müdürlüklerimizin tamamında, yine 18 kişilik ekip oluşturmak üzere rehberlik çalışmalarını yaptılar arkadaşlar. Bu sanayi tesislerimiz için çok faydalı oldu. Bugünde itibaren yeni denetim ekiplerimizi oluşturduk. Tekrar bütün sanayi tesislerimizi aynı şekilde dolaştıracağız ve rehberlik eğitimlerine devam edecekler.” 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.