Algün Şirketin Yeni Vizyonunu Ve Logosunu Tanıttı

Algün Şirketin Yeni Vizyonunu Ve Logosunu Tanıttı

Düzce’nin önemli inşaat ve yapı firmalarından Algün İnşaat sektördeki 25. yılına farklı konsept ve logosu ile girdi.

Düzce’nin inşaat sektöründeki yenilikçi firmalarından biri olan Algün inşaat 25. Yılına şirket binasında düzenlenen törenle adım attı. Algün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Düzcespor Eski Kulüp Başkanı Cihat Algün düzenlenen kokteyl sonrasında basın açıklamasında bulunarak şirketin yeni vizyonunu ve logosunu tanıttı.

Algün İnşaatın 25. Yılını kutladığı ve yeni vizyonunun tanıtıldığı toplantıya basın mensupları, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin ve kalabalık müşteri topluluğu katıldı.

A kalite yapılar yapmaya devam edeceklerini belirten Cihat Algün şöyle konuştu:

“Biz bir yapı şirketiyiz. Yapılar yapıyoruz. Bunlar kalıcı unsurlar. Bunları inşa ederken ne açıdan bakılırsa bakılsın sonuçta inşa edilen yerin kalıcı olarak çehresini de doğal olarak değiştirip dönüştürüyoruz. Dolayısı ile; yaptığımız iş var olan habitatın orijinal dokusunu bozmadan daha yaşanılır bir duruma geçmesini sağlamak. Burada yaşanılır kavramını açmakta fayda var. Yaşanılır dan kastımız bir şehirde yaşamak ile o şehirde yaşamak arasındaki fark. Yani; birisinde külfet, zorluk, çile diğerinde ise kolaylık, basitlik, huzur var. Biz elbette bir kamu kurumu değiliz ancak yapı şirketi olarak, Düzce’li ve Düzce’de bir yapı şirketi olarak bu topraklara bir açıdan bu farkı yansıtmak niyetiyle bu söylemi misyon edindik. Biz burada aslında Düzce’nin köy, kasaba, şehir veya büyükşehir olup olmamasından bahsetmiyoruz.

“Modern bir kent” olgusu bizim en büyük rotamız”

Buranın yeni biçimlerden, formlardan kısacası mimari bir silüet’ten bahsediyoruz. Bu silüet’in ülkenin hiçbir büyükşehrinde olmayan bir şekilde Düzce’nin öznelliği ve özgünlüğünde” olmasını istiyoruz. Amacımız bu. Hedefimiz bu. Bu hedef yolunda yapılarımıza kalıcı biçimde imza atarken “modern bir kent” olgusu bizim en büyük rotamız. Çünkü kent olmak yukarıdaki bahsettiğim öznel ve özgünlüğü” yansıtırken bir taraftan da tüm alt ve üst yapı unsurlarını da çözümlemiş olmaktan geçmekte. Yani; fonksiyonel ve ilham verici olabilmek.”

“Şehirleri aslında bizler şekillendiriyoruz”

Unutmayalım ki; şehirleri aslında bizler şekillendiriyoruz. Ben siz o hepimiz. Burada da yılda 10-15 projeye imza atan bizlere işte bu yüzden büyük görevler düşmekte. Biz bu görevi bu cümle ile ifade ederek şirketimize ve yaptığı işe yönelik özetlemek istedik. Kavramsal olarak misyoner vaadimizi değerli Düzce insanımıza anlatabilmek ve hissettirebilmek için ismimizi değiştirmedik. Dönüştürdük. Aslında hiçbir şeyi değiştirmedik. 25 yıldır nasılsa aynı. Sadece yukarıdaki anlattıklarıma yönelik yani sahiplendiğimiz misyonumuz yolunda ilerlerken kendi içimizde de yenilenme ve modernleşme dönüşümü başlatmamız gereği oluştu. Bu oluşum elbette çeyrek asırlık güçlü ve güvenli bir şirketin geldiği nokta itibariyle şekillendi. Kaynaklarımız, sermayemiz, iş yapma biçimimiz, çalışanlarımız ve yapılarımız ile geldiğimiz noktada artık eski algısal duruşumuzu bir tık daha yeni ufuklara doğru döndürmek zorunda olduğumuzu bize işaret etti. Hayatta hiçbir şey kalıcı değil. Tek gerçek değişimin ve dönüşümün kaçınılmaz bir olgu olduğu. Hayatımız her an bir öncekinden farklı. Biz de işte bu hızlı zamana ve durumlara entegre olabilmek adına bu dönüşüme imza attık. Attığımız şey söylemde Algün marka ismimizi sabit tutarken, görselde bunun karşılığını ALG olarak kısatmak oldu. Dediğim gibi değişmedik sadece biçim olarak daha modarn bir yapıya dönüştük. Dönüştük çünkü eski logomuz yeni misyonumuzu ve vizyonumuzu yansıtamayacak ve taşıyamayacaktı…

“Hedefimiz; Düzce’den çıkan ve Türkiye’de ve global dünyada bir marka olmak”

Hedefimiz; Düzce’den çıkan ve Türkiye’de ve global dünyada bir marka olmak. Marka olmak dünyanın en önemli unsuru çünkü. Katma değersiz hiçbir üretim bugün yerelde ve dünyada rakipleri ile yarışmaz durumda. Tüketicisi ile buluşma şansı da yok. Tüketicinin dijital çağda artık dünya elinde. Bir parmak ittirme ile bütün dünyanın markalarına sahip. Hal böyle iken bizler de marka olmak Düzce’den çıkan ve global marka olmak yolunda bir vizyon belirledik kendimize. Düzce’den çıkan ilk marka olabilmek bu çapta bizim için değerli bir motivasyon.

“Markamız “ALG Constructions”

Gerçekte var olan Nişa Yapı’nın iştiraki olan ve soyadımızı taşıyan Algün “markasını” nın görünmeyen değerlerini bu sıfat ile global marka olmak için bu sıfat ile yansıtacağız. 

Constructions sıfat olarak büyük yapılara imza atmak anlamında bir mimari tanım. Bu tanım ancak güçlü ve güven veren büyük şirketlerin ve markaların taşıyabileceği bir tanım. Bir inşaat yapmak ile bir yapıyı constract etmek arasında “bakış açısı” yani vizyon ve marka yatmakta. İşte bu nedenle markamız “ALG Constructions”. Yeni modern ve büyük yapılara imza atan global bir marka. Algün ismi ile bu vizyonu ve markalaşma serüvenine açılamayacağımızı ve yukarıda anlattıklarımı başarma yolunda bu sıfatı ve isimdeki kısaltma metodunu dediğim gibi profesyonel olarak; bu işin bir profesyoneli Burak Köprülü’den danışmanlık alarak gerçekleştirdik. Kendisi Türkiye’nin sayılı marka danışmanı ve stratejsi olup marka yaratma, marka iletişimi ve pazarlama iletişimi konularında 25 yıllık deneyimi ile bizlere profesyonel bir partnerlik hizmeti verdi. Bundan sonra da onula birlikte global bir marka olmak yolunda çalışmalarımıza da devam edeceğiz.

“Artık hiçbir şey eskisi gibi olamayacak”

Artık hiçbir şey eskisi gibi olamayacak diyoruz. Nasıl derseniz? Biliyorsunuz 3 aydır dünya global biçimde büyük bir vurüs ile evlere kapandı. İnsanlar öldü. Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan insanlar da değiştiler, dönüştüler. Bu hemen kendisin teknoloji ile hissettirdi. İnsanlar evlerinden çalışmaktalar artık. Akabinde ekonomi ile de bu durum etkisini göstermeye başladı. 3 aylık süreçte insanlar oturdu düşündü. Buna vakitleri oldu. Aynı anda tüm insanlık. Anlamlar karıştı. Daha önce çok önemli olanlar bir anda değersizleşti ve önemsizleşti. İlerlediğimiz aylarda ve yıllarda bizce insanlar değer verdikleri her şeyi gözden geçirecekler bu nedenle.

Şehirlerde yaşayan insanlar özelliklede. Hayatlarını ve yaşam biçimlerini hızla gözden geçirip daha doğal ve daha organik yaşam biçimlerine yönelecekler. Bu kaçınılmaz bir sonuç. Şehirler boşalıyor. İnsanlar basit ancak konforlu bir lükse artık şehirlerde dik mimarilerde değil; yeşilin içinde doğada daha küçük yerleşim yerlerinde ve yatay olarak az katlı sistemlerde yaşamak istiyorlar. Hal böyle iken insanların hayatlarındaki her şey değişirken elbette bizim tarafta da marka dönüşümümüz ile senkronize biçimde her şey eskisi gibi olmayacak. Özellikle yukarıdaki bahsettiğim sosyolojik olgudan dolayı biz de kısa bir süre içinde yaklaşık bir milyarlık yatırımla beş büyük projemizi bu olguyu tam karşılayacak biçimde ürünler olarak insanlara sunacağız. Projelerimiz Düzce’nin modern kent olması yolunda bağımsız müstakil yaşam alanından daha komplex ve daha sistemik mixuse yaşam formunda ilk ve tek özellikte olacaklar. Bunun yanında projelerimiz ile insanlar şehirlerde bulunamayacakları derecede yeşile, toprağa ve suya sahip olacaklar. Bu özellikler ile ürün biçimi ve tarzı olarak da şirketimiz ve markamız adına da her şey eskisi gibi olmayacak.

“Sloganımız A kalite yapılar”

Sloganımız A kalite yapılar; aslında yaşamın hayatın maximum kalitede olabilmesi için tasarlanan sürecin son noktası. Çünkü bir insan ev satın aldığında aslında dört duvar satın almamalı. Ev satın aldığında yeni bir yaşama adım atmalı. Yaşam biçimini daha yukarı taşımak için yapılan bu girişimin karşılığı yapılarımızda ona bunu vermeli. Biz bu nedenle zamansız kalıcı değerler üretmek için çalışıyoruz. Bütün parçaların birlikte bir uyum içinde daha önce yapılmamış biçimde yeni olarak sunulması. Bu bize ilham veren tek şey. Böyle düşünerek bir projeyi ele aldığımızda zaten kaliteden ödün vermeniz mümkün değil. O zaman de her şey yerli yerinde ve

“A Simgesi Yapılarımızdaki Kalite Algısının Bir Patenti”

A olmakta. A burada bizim ALG’nin yani Algün’ün A’sına vurgu yapmakta ve onu da simgelemekte. Yapılarımızdaki kalite algısının bir patenti. Yani eskiden beri var olan gizli bir iş yapış biçimini bundan sonra slonganımız ile A kalite yapılar söylemiyle markamızın imzası halinde getiriyoruz."

Haber: H. DURNA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
25.06.2020
22:28

İsim başka firma bsşka..25 sene önce yaptıklarınız melen deresinde yüzüyor

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,82
İsim başka
25.06.2020
19:46

2 sene oldu başlamayan azizye mah.proje neolcak Cihat Algün Beyfendi 2 sene daaha beklicezmi

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,73
Düzceli


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.