Afet ve Acil Durum İçin hazırladılar

Afet ve Acil Durum İçin hazırladılar

Afet ve Acil Durum  İçin hazırladılar

Düzce’deki eğitim veren Merkez TOBB, Namık Kemal, 23 Nisan ve Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokullarının 4. sınıf öğrencileri “Afet ve Acil Durum Çantası” hazırladı. Her öğrenci çanta içeriğinde bulunan bir malzemeyi evinden getirerek çalışmaya katkı sağladı. 

Öte yandan kamuya açık alanlarda bulunan elektronik ekran ve yerel televizyon kanallarında tanıtım amaçlı kamu spotları yayınlandı. Merkezi alanlarda bulunan billboard ve panolara asılan afişlerle afetlere hazırlıklı olmanın önemi vurgulandı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından afetlere dirençli bir Türkiye için toplumda önlem alma kültürünü önceleyen zihinsel dönüşümü gerçekleştirmek ve vatandaşların afetlerde güvende kalabilmelerini sağlamak amacıyla, 2019-2020 yılı “Afetlere Hazırlık Yılı” ilan edildi. Ülke genelinde her ay farklı konuları içeren temalarda etkinlikler düzenlenmesi planlandı.   Eylül ayı teması olarak belirlenen “Afet Çantası Hazırlama” alışkanlığının yayınlaştırılması faaliyetleri kapsamında öğrenci, öğretmen, kamu ve özel kurum kuruluş çalışanları ve tüm vatandaşlara yönelik etkinlikler gerçekleştirildi. Bu kapsamda Düzce’deki eğitim veren Merkez TOBB, Namık Kemal, 23 Nisan ve Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokullarının 4. sınıf öğrencileri “Afet ve Acil Durum Çantası”  hazırladı. Her öğrenci çanta içeriğinde bulunan bir malzemeyi evinden getirerek çalışmaya katkı sağladı. Öte yandan kamuya açık alanlarda bulunan elektronik ekran ve yerel televizyon kanallarında tanıtım amaçlı kamu spotları yayınlandı. Merkezi alanlarda bulunan billboard ve panolara asılan afişlerle afetlere hazırlıklı olmanın önemi vurgulandı. Afetlere Hazırlık Yılı etkinlikleri Ekim ayı Tema çalışmaları “Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları” olarak belirlendi. Ay içerisinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. 
 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.