Erdoğan: “Seçim Kaybetsek de Yokum”

Erdoğan: “seçim kaybetsek de yokum”

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tutturmuşlar erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Arkadaşlarıma söylüyorum; beni bu yola asla teşvik etmeyin. Ülkeme zararı olan şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum” dedi.

Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sosyal Güvenlik Merkezi Toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı”

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tutturmuşlar erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim başımıza bu erken emekliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın.

Hem erken emeklilikle ideal olan ücreti alamayacak, ikinci bir iş aramak suretiyle işsizliğe öncü olacak. Sosyal güvenlik sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi böylece oluşan kaos ortamında siyasi rant hesabıdır. Bu hesap kötü bir hesaptır.

Biz bunu politik hesaplarla yapmayız, yapmayacağız da. Arkadaşlarıma söylüyorum; beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimize fayda neredeyse ona varım, milletime, ülkeme zararın olan şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum” dedi.

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
17.11.2019
09:58

Eyt yoksa %28 düzeltilmiyorsa 30 yıl çalışıp sağlıktan bile yararlanılamıyor başkaları beleş yararlanıyorsa batsın sizin sosyal güvenlik sisteminiz.2023 te görüşmek ümidi ile.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,42
toprak
16.11.2019
21:43

Kendisi 46 yaşında emekli oldu sığınmacılara milyarları aktarırken sıkıntı yok bize gelince yok yok ya

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,96
Düzceli
16.11.2019
18:12

Ozaman maaslarinizdan birini almayın ekonomiye katkı olsun milyonlarca emekli var ve hepsi tekrar devlet isinde çalışıyor bizede iş verin çalışalım kim bilir kaç maaş alıyorsunuz bizim köyde muhtar var emekli arti akp ilçe yönetimde bunları bedava yapmıyor kısıtlama getirin bazı islere olana gene verin olmayan bok yesin

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,76
Yılmaz Demircioğlu


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.