Fahiş Fiyatlı Maskelerden Eczacılarda Dertli

Korona virüsten korunmak için bütün uyarılara rağmen vatandaşların maskelere rağbet göstermesi nedeniyle, maske fiyatları arttı. Bu durum ise en çok eczacıları mağdur ediyor. Maske almak için eczanelere başvuran vatandaşlara “elimizde yok” demek zorunda kalan eczacılar, vatandaşların sert tepkisine maruz kalıyor. Bu durumda en çok eczacıları üzüyor.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi sonrasında dezenfektanlardan maskelere kadar birçok hayati önem taşıyan ürün piyasada fahiş fiyatlarla satılmaya başladı. Özellikle korona virüse karşı önleyici tedbir olarak önerilen maskeler ve eldivenler hem piyasada yoğun talep nedeniyle bulunamazken, maske fiyatlarındaki artış ise en çok eczacıları mağdur ediyor. Maske almak için eczanelere gelen vatandaşlara “elimizde yok” demek zorunda kalan eczacılar, vatandaşların haksız ve sert tepkilerine maruz kalıyor. Maske fiyatlarında üretici ve tedarikçilerin fiyatları artırması nedeniyle, vatandaşa ulaşımda son adres olan eczacıları mağdur eden bir diğer etken. Üretici ve tedarikçilerin fiyatları artırması nedeniyle özellikle maske satışında fiyatların tedarikçiler nedeniyle olduğunu söyleyen eczacı teknisyeni Nurhayat Güney, yaşadıkları mağduriyeti anlatarak, maskenin olmadığını ve maske fiyatlarının yüksek olmasının nedeninin de kendilerinden kaynaklanmadığını dile getirerek vatandaşlardan anlayış beklediklerini dile getirdiler.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.