Bolu Patatesi fiyatları aşağıya çekti

Türkiye'nin en önemli ve en dayanıklı patates üretim merkezlerinden olan Bolu'da patates hasadına başlandı. Özellikle son 15 günden beri yoğunluk kazanan patates sökümünü yapan üreticiler ürünlerini pazara indirmeye başladı. Kilosu 3.5-4 TL’ye çıkan patatesin kilosu 2 TL’ye kadar geriledi.

Komşu ilimiz Bolu’da Patatesi hasadına başlandı. Yaklaşık 15 gündür hasat devam ederken, üreticiler ürünlerini pazara indirmeye başladı.

Tonlarca patatesin piyasaya sürülmeden önce kilo fiyatı 3,5-4 lira bandında geziyordu. Patates üreticilerinin ürünleri pazara indirmesinin ardından Düzce’de de pazarlarda fiyatlar aşağıya düşmeye başladı. Cumartesi pazarında vatandaşlar patates fiyatlarının düştüğünü görünce kilolarca almaya başladı. 5 Kilosu 10 TL’ye satılan patatesin bazı noktalarda 6 Kilosu 10 TL’den satılması dikkat çekti. Vatandaşlar, fiyatların aşağı düşmesinden dolayı ise mutlu olduklarını dile getirdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.