Mahmut Tanal'dan Anneler Günü Mesajı

Mahmut Tanal'dan Anneler Günü Mesajı

Mahmut Tanal'dan Anneler Günü Mesajı

CHP’Lİ TANAL DUYGULANDIRDI: ANNEME DOYAMADIM

‘ANNEM EVE GELEN ETİ BİZE SAKLARDI’

Anneler Günü’nü kutlayan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, ilkokuldan itibaren yatılı okuduğu için yeterince yanında kalamadığı merhum annesi Keziban Tanal’a duyduğu özlemi dile getirerek, “Anne şefkatine en muhtaç olduğum dönemlerde yatılı bölge okullarındaydım. Annem de evlat yokluğu ile sınandı. Anneme doyamadım” dedi.


Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, anneliğin kutsal bir vazife olduğunu söyledi. Annelerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurgulayan Tanal, “İnsanın ilk öğretmeni annesidir. Anneler yol göstericidir. Mustafa Kemal Atatürk, annesinden aldığı güçle zorlukların üstesinden gelerek Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attı. Annelik öyle sıradan bir duygu değildir” dedi.

ANNE ŞEFKATİNE EN MUHTAÇ OLDUĞUM DÖNEMLERDE…
İlkokuldan itibaren yatılı olarak öğrenim gördüğü için merhum annesi Keziban Tanal’la yeterince vakit geçirmemenin içinde ukde olarak kaldığını anlatan CHP’li Mahmut Tanal, “Anne şefkatine en muhtaç olduğum dönemlerde yatılı bölge okullarındaydım. Annem de evlat yokluğu ile sınandı. Evimize et ancak ya birisi getirirse ya da hayvan telef olmak üzereyken kesilince girerdi. Yatılı okurken annem eline geçen etleri saklar, eve gelince bize verirdi. Bizim Şanlıurfa yöresinde üzüm kaynatılıp pestil yapılırdı. Annem o pestili biz de yiyelim diye istihkakımızı saklardı. Okuldan eve gelmemin ilk günü annem benimle birlikte uyurdu. Aynen bir kuşun yavrusunu kanatları altına alması gibi beni bağrına basardı. O anları her dile getirişimde gözlerim dolar. Annemi yeterince göremedim, doyamadım, yanında kalamadım” şeklinde annesine duyduğu özlemi ifade etti.

ANNELERİ AYAKLAR ALTINA ALDILAR
Hükümetin kadınlara yönelik politikalarını ve bakış açısını da eleştiren Tanal, şöyle devam etti: “Hazreti Muhammed, ‘Cennet annelerin ayaklarının altındadır’ diyor. İktidardakiler bu Hadis-i Şerif’i yanlış yorumlamış olacaklar ki, anneleri ayaklar altına aldılar. Valilikler, kaymakamlıklar aracılığıyla yaptıkları ayni ve nakdi yardımlarla annelere, kadınlara karşı sorumluluklarını yerine getirdiklerini düşünüyorlar. Annelerin çocuklarına aydınlık bir gelecek sunamıyorlar. İşsizler ordusu yaratıldı. İltimas ve kayırmacılıkla liyakat sistemini bozdular.  Anneler evlatlarının işsiz gezmesi karşısında adeta kahroluyor.”


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.