MHP'den Malazgirt Zaferi Mesajı

MHP'den Malazgirt Zaferi Mesajı

MHP'den Malazgirt Zaferi Mesajı

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'mizin 948. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu mesajında ;

Bilindiği üzere aziz Türk milletinin tarihe altın harflerle yazdığı bazı önemli askerî zaferler, ağustos ayında vuku bulmuştur.
Ağustos ayına mahsus zaferler arasında müstesna bir yeri bulunan, Türklerin Anadolu’yu ebedî yurt edinmesine vesile olan Malazgirt Zaferi'dir.


Anadolu’nun tapu senedi mahiyetindeki Malazgirt Zaferi, aynı zamanda bin yıllık kardeşlik hukukunun tescillendiği, birlik ve beraberlik olgusunun perçinlendiği olağanüstü bir tarihî hadisedir.
Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi.
Zafer kutlamalarının, Malazgirt ruhunun bütün mehabetiyle yaşatılması ve milletimizin varlık bilincinin gelecek kuşaklara taşınması açısından üstün bir işlevi vardır. Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti için kalbi çarpan her kardeşimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.


26 Ağustos Malazgirt Zaferi'mizin 948. Yıldönümü ve 30 Ağustos Zafer Bayram'ımız kutlu olsun ifadelerine yer verdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.