Ulaşıma yeni otobüsler geliyor

Düzce Belediyesi ulaşım konusunda sorunları ortadan kaldırmak için sistemi baştan aşağıya değiştirmeye hazırlanıyor. Şehir içi ulaşım konusunda ciddi bir hazırlık içerisinde olan ekipler yıl sonuna kadar düzenleme yapacak. Eski tüm otobüsler trafikten kaldırılacak.

2009 yılında dönemin Belediye Başkanı İsmail Bayram tarafından hizmete alınan şehir içi otobüsler yavaş yavaş tedavülden kalkmaya başlıyor. Beyaz otobüsler şehiriçinde bir çok noktaya giriyor. Fakat hemen hemen yıl boyunca ya arızalanıyor ya da yanıyordu. Bu durum halk tarafından olumlu karşılanmaması ve Düzce Belediyesi’nin de ulaşımda master planı hazırlaması nedeni ile eski otobüslerin hepsinin süresi doluyor. En başında 50 küsür otobüs ile başlayan ihale ilerleyen süreçteler 30’a kadar düştü. Bu sefer hatlar olması gereken otobüslerin yerine Düzce Belediyesi’ne ait otobüsler çalışmaya başladı. Bu sıkıntının ortadan kalkması için yıl sonunda otobüsler konusunda köklü bir değişiklik yapılacak. Ayrıca beyaz otobüslerin de ihale süreci tamamlanıyor. Yıl sonuna kadar yapılacak çalışma ile tüm otobüslerin değiştirilmesi bekleniyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.