Ağaçlar budandı vatandaş uyarılara aldırmadı

Ağaçlar budandı vatandaş uyarılara aldırmadı

Avni Akyol ve İnönü parklarında özellikle içten kurumuş ağaçların budaması gerçekleştirildi. Daha sağlıklı yeşillenmesi için Düzce Üniversitesi öğretim üyelerinin hazırladığı raporlar doğrultusunda yapılan budama çalışmalarında ekipler zaman zaman uyarılarda bulunmasına rağmen budama çalışmalarının arasına girince ekipler vatandaşların zarar görmemesi için yoğun çaba harcadı. Yeni budama şekli ise bazı vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.


Düzce il genelinde Düzce Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ve Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyeleri işbirliği ile başta Avni Akyol ve İnönü parkları olmak üzere şehir merkezindeki ağaçların budamaları yapıldı. Ancak budamalar sırasında ağaçların yeşil olan bütün dalları kesilince ortaya nahoş görüntüler çıktı. Dalları ve yeşillikleri olmayan ağaçlar dikili kazıklar gibi kaldı. Bu durum ise yeşile özlem duyan ve yeşili seven vatandaşları üzdü.

İçlerinde öğretim üyelerinin çürümeye başladığı şeklinde raporlar verdiği ağaçların olduğu bir çok ağaç budanarak daha sağlıklı yetişmesi sağlanması amaçlanıyor. Bu doğrultuda yapılan çalışmalarda bazı ağaçları elleriyle büyüten vatandaşlar, kesilen ve nahoş şekilde budanan ağaçların halini görünce gözyaşlarını tutamadı. 

 

Vatandaşlar uyarılara aldırmadı
Budama çalışmaları esnasında bazı vatandaşlar ise budama ekiplerinin uyarılarına rağmen ağaçların arasında dolaşmaya devam edince ekipler isyan etti. Vatandaşların can güvenliği için ağaçların arasında dolaşmamalarını söylemelerine defalarca uyarılarda bulunmalarına rağmen vatandaşlar, ağaçların arasında gezmeye, oturmaya devam edince ekipler; “Vatandaşlarımıza can güvenlikleri için ağaçların altında dolaşmayın, budama yapılırken ağaçların altında durmayın diye uyarılarda bulunuyoruz. Buna rağmen vatandaşlar bizlerin uyarılarını dikkate almıyor diyerek isyan ettiler.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.