Hoş Geldiniz Sayın Valimiz!

Resmi Gazetenin 10.06.2020 tarih ve 31151 sayısında yer alan, 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı valiler kararnamesi ile ilimize “ilk defa” vali olarak atanan Sayın Cevdet Atay 18.06.2020 tarihinde görevine başladı. Sayın valimize ve ilimize hayırlı olsun. İlimizde görev yapan ve Samsun iline tayini çıkan Valimiz Dr. Sayın Zülkif Dağlı’ya da yeni görev yeri hayırlı olsun. İlimize gelen valimize hoş geldiniz, ilimizden tayini çıkan valimize güle güle diyorum. Allah kendilerini mahcup etmesin, her ikisine de yeni görevlerinde başarılar diliyorum. 

Yaptığım araştırmaya göre, bugüne kadar ilimizde görev yapan valilerimiz ortalama olarak 20 ay görev yapmışlar! En fazla görev yapan valimiz yaklaşık 45 ay görev yapmış.

İlimize Atanan Valilerimiz!

Düzce ilçesi, 09.12.1999 tarihinde il oldu! İlimize yaklaşık 21 yılda 11 Vali atandı! 11. valimiz sayın Cevdet Atay.

*Fikret GÜVEN: “12 yıl valilik” yaptıktan sonra 07.02.2000 tarihinde Düzce’ye vali olarak atandı. “3 yıl” görev yaptıktan sonra 15.01.2003 tarihinde tayini çıktı. (Görev süresi:35 ay, 7 gün)

*Cengiz BULUT: 1939 doğumlu. 5 yıl Valilik, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığında Hukuk Müşavirliği görevini yaparken 17.01.2003 tarihinde Düzce’ye vali olarak atandı. 04.06.2004 tarihinde tayini çıktı. (Görev süresi:17 ay, 17 gün)

*Halil NİMETOĞLU: 1946 doğumlu. “3 yıl valilik” yaptıktan sonra 20.09.2004 yılında Düzce’ye vali olarak atandı. 08.05.2007 tarihinde siyasete girmek arzusuyla görevinden ayrıldı. (Görev süresi: 31 ay, 15 gün)

*Ercan TOPACA: 1965 doğumlu. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü görevini yaparken “Düzce’ye ilk defa” 18.05.2007 tarihinde vali olarak atandı! 15.02.2008 tarihinde tayini çıktı! (Görev süresi: 8 ay, 27 gün)

*Bülent KILINÇ: 1965 doğumlu. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünden sonra “Düzce’ye ilk defa” 18.02.2008 tarihinde vali olarak atandı! 04.06.2010 tarihinde tayini çıktı! (Görev süresi: 27 ay,16 gün)

Vasip ŞAHİN: 1964 doğumlu. İller İdaresi Genel Müdürlüğünden sonra “Düzce’ye ilk defa” 07.06.2010 tarihinde vali olarak atandı! 17.08.2012 tarihinde tayini çıktı! (Görev süresi: 26 ay, 10 gün)

Adnan YILMAZ: 1954 doğumlu. Strateji Geliştirme Başkanlığından sonra “Düzce’ye ilk defa” 17.08.2012 tarihinde vali olarak atandı! 02.08.2013 tarihinde merkeze alındı.18.08.2013 tarihinde ilimizden ayrıldı. (Görev süresi: 12 ay,1 gün)

Ali İhsan SU: 1959 Konya doğumlu. İskenderun Kaymakamı iken “Düzce’ye ilk defa” 02.08.2013 tarihinde vali olarak atandı. 23.08.2013 tarihinde göreve başladı. 19.02.2015 tarihinde Şırnak iline vali olarak atandı. 23.02.2015 tarihinde ilimizden ayrıldı. (Görev süresi: 17 ay-26 gün)

Ali FİDAN:1970 Bolu-Gerede doğumlu. İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevini yapmaktayken “Düzce’ye ilk defa” 19.02.2015 tarihinde vali olarak atandı ve 09.03.2015 tarihinde ilimizde göreve başladı. 29.08.2016 tarihinde ilimizden ayrıldı. (Görev süresi: 17 ay, 20 gün)

Zülkif Dağlı: 1965 yılında Burdur'da doğdu. İzmir vali yardımcılığı görevini yapmaktayken “Düzce’ye ilk defa” 10.09.2016 tarihinde vali olarak atandı. 20.09.2016 tarihinde ilimizdeki görevine başladı. 18.06.2020 tarihinde ilimizdeki görevinden ayrıldı. (Görev süresi: 44 ay, 28 gün)

Cevdet Atay: 1973 yılında Elazığ’da doğdu. İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevini yapmaktayken 09.06.2020 tarih ve 2020/274 karar sayılı kararname ile ilimize ilk defa vali olarak atandı ve ilimizdeki görevine 18.06.2020 tarihinde başladı. 

Cevdet Atay, İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 2000 yılında mezun oldu ve Mülki İdare Amirliği Mesleğine başladı. Samsun’un Kavak, Isparta’nın Aksu ve Kırşehir’in Çiçekdağı Kaymakamlığı vekilliği görevlerinde bulundu. Çorum’un Oğuzlar ilçesinde başladığı Kaymakamlık görevine Malatya’nın Erguvan ve yine Malatya’nın Doğanşehir ilçelerinde devam etti. 31.07.2010’da Trabzon-Çaykara Kaymakamı, 07.08.2012 tarihinde de İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne şube Müdürü olarak atandı.

Cevdet Atay İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde görev yapmaktayken 01.09.2018 tarihinde İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı. Atay Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak görev yapmaktayken ilimize vali olarak atandı ve 18.06.2020 tarihinde göreve başladı. Valimiz Sayın Cevdet Atay‘a tekrar hoş geldiniz der valilik görevi kendilerine ve ilimize hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcısı olsun. Hoşçakalın.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
29.06.2020
16:16

sayın ilhami hocam yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum düzcenin gelişmesi için sorunları yapılanları yapılmayanları dile getiriyorsunuz ama düzce hala emekliyerek gelişiyor kardüze eftei tabaiat parkı eftenia otel düzcespor stadyum cumayeri motorsporları merkezi gibi bunlar gibi onlarca yatırım yapılmayı bekliyor yetkililerden haber yapılmıyor düzce kamuoyu merak ediyor düzcedeki gelişmeleri yayınlarsanız müteşekkir oluruz saygılarla

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,85
akif ÇEBİ


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.