Küçük: Alt Yapıyı Dahi Bitiremediler

Küçük: Alt Yapıyı Dahi Bitiremediler

İyi Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Düzce Belediyesi’nin alt yapıyı bile tamamlayamadığını belirterek ‘ Belediye üç dönemdir, şehrin alt yapısını tamamlamaya çalışıyor ama bir türlü bitiremedi’ dedi. Ömer Küçük, alt yapı tamamlanamadığından üst yapının da sürekli bozulduğunu belirtti.

Düzce’nin plansız geliştiğini vurgulayan İyi Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, bir şehrin alt yapısı bitirilmeden üst yapıyı gerçekleştirmenin mümkün olmadığını söylerken,  Düzce belediyesinin bundan dolayı bir türlü gelişemediğini belirtti.

Düzce’de içme suyu şebekesinden yağmur suyu hatlarına kadar eksikliklerin bulunduğunu belirten Küçük bu konuda şu görüşlere yer verdi “ Daha birinci dönemde 2004 yılında Mehmet Keleş’in başkanlığı döneminde asbestli borular polietilen borularla değiştirilmeye başlanmıştı. Bu doğru bir karardı. Çünkü asbestli borular sağlıklı değildir. Ne var ki bu uygulama tamamlanmadı, Düzce hala asbestli borulardan taşınan suyu içmek zorunda bırakılıyor. Yine, alt yapıda yağmur suyu hatları döşenmeye başlandı. Bu çalışmada yarım bırakıldı. Öyle plansız işler yapıldı ki, yağmur suyu hatları döşenmeden asfalt yapıldı, sonra bu asfalt kaldırılarak, aynı yere yağmur suyu hatları döşendi. Sonrasında da üzerine asfalt döküldü. Yani bir yol iki kere asfaltlanmış oldu. Plansız yapılan işlerin faturası hep halka çıkarıldı. Düzce’de hala kanalizasyon olmayan bölgeler mevcuttur’

İyi Parti CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, alt yapı hizmeti veren kurumların dağınık çalıştığına da değinerek, “ Düzce’de alt yapı hizmetleri veren kurumların eş güdümlü çalışması için kısa adı AYKOME olan Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’ni oluşturdular. Ne var ki, sağlıklı altyapı amaçlı bu merkez bir türlü işletilemedi. Her kurum, diğerinden habersiz alt yapı yapmaya başladı. Böylelikle yollarımız köstebek yuvası haline geldi. AYKOME’nin başkanlığını Düzce Belediyesi yürütüyordu. Belediye bu görevi ciddiye almadı” dedi.

Küçük, bir şehrin planlamasının uzun vadeli yatırımlara göre yapılması gerektiğini ifade etti ve ‘ Biz gelirsek öncelikle şehrin alt yapı haritasını önümüze alacağız ve eksiklikleri tamamlayacağız’ şeklinde konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.