Karakter Boyutu :
HÜLYA İŞCAN

BAŞBAKAN BİZİMLE “MUHABBET” ETTİ

24 Kasım 2015 - 18:06

Hani 7 haziran öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu, “ Sizinle muhabbete geldim” demişti ya Düzcelilere, işte sadece muhabbet ettiği, gerçekten söylediği gibi Düzce’yi başka türlü değerlendirmediği bakanlar kurulu ile belli oldu. Hep dendi ya, Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın teveccühü, işte o teveccüh Düzcelileri hüsrana uğrattı. Keşke Düzce gösterdiği teveccühün karşılığını alsaydı, gerçi bu saatten sonra artık keşkelere yer yok da, ama düşünmeden de edemiyor insan. Biz nerede hata yaptık diye..

Bir Düzceli olarak hazmedemediğim, bu kadar çantada keklik görünmemiz. Gerçi, çantada keklik olmasan ne olacak, onca büyükşehir varken 3 milletvekili olan küçük bir ile bakanlık mı verilir. Ama şunu da düşünmeden edemiyorum. Bolu’ya bağlı olduğumuz zaman da Bolu küçük bir İl’di ve 3 milletvekili çıkartıyordu. Ve o dönemlerde Düzce iki bakan çıkarmıştı.

Şahsi görüşüm, basın, vatandaş ve esnaf kadar ne siyasiler, ne de STK’lar istemedi bakanlığı. Birkaç STK Başkanı dışında dillendiren olmadı, muhtarlar, STK temsilcileri ve siyasilerin bir araya geldiği toplantıda atıp tutuldu, zannettik ki sanki ertesi gün Ankara’da Başbakanlığın kapısına dayanılacak, “Biz bakan istiyoruz” denecek. Ama olmadı. Düzce’nin alıştığı gibi o toplantıda göstermelik oldu. Siyasilerin pasif kalmasını, Ayşe Keşir gibi değerli ve tecrübeli bir vekil yerine Emine Erdoğan’ın arkadaşının bakan olmasını, Düzce’nin kale alınmamasını hazmedemiyorum. Eminin bir çok Düzceli de benim gibi düşünüyordur.

Tabi ki bir genel başkan bütün illere bakanlık veremez. Bu matematiksel olarak mümkün değil. Hele AKP’nin Türkiye’nin bütün illerinde elde ettiği başarıdan sonra kimi nasıl ödüllendireceğini şaşırdı sanırım Başbakan.

Dilerdim ki Düzce’nin bir bakanı olsun, Düzce bu kadar saf yerine konulmasın, ceketimi koysam seçilir mantığı bizle özdeşleşmesin. Ama olmadı. Bundan sonra tek temennimiz 7 hazirandan sonra gösterdikleri performansa Faruk Özlü ve Ayşe Keşir’in devam etmesi, “siz bize bakanlık vermediniz ama biz şehrimiz için yaparız, çalışırız” demesi…Bazı siyasilerin de Düzce için bir şeyler yapmaya çalışan, kendisini sevdiren bürokratları görevden aldırmak için kulis yapacaklarına Düzce için çalışmalarını temenni ettiğimizi de belirtmek isterim.

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU