Karakter Boyutu :
İLHAMİ ATASEVER

Turan Şahin Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Oldu!

16 Mart 2016 - 12:01

İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne, ilimizde halen Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Turan Şahin atandı.

Dün yayınlanan “Milli Eğitim Müdürlüğü, AR-GE’de Başarılı mı?” köşe yazısını gazeteye gönderdikten sonra öğrendim Turan Şahin bey’in Milli Eğitim Müdürü olarak atandığını.

İlimize gelen Milli Eğitim Müdürlerinden, Düzce halkı olarak başarı bekliyoruz. Bu bizim en tabii hakkımızdır!

İyi ama başarı sadece müdürün elinde midir? Bir müdür tek başına ne yapabilir ki?

Giden Milli Eğitim Müdürlerimizi başarısız olarak görmeyiz, gelen hiçbir Milli Eğitim Müdürünü de kurtarıcı olarak görmeyiz! Bunun böyle olduğunu biliriz, böyle olduğunu da kabul etmeliyiz!

İlimize gelen Milli Eğitim Müdürleri siyasi irade ile geliyorlar. Eğer başarının sırrı Milli Eğitim Müdürünün şahsında ise, en başarılı olarak bilinen ilin Milli Eğitim Müdürünü ilimize getirelim deneyelim. Sonuç değişir mi görelim!

İlimizdeki eğitimin seviyesi yıllardan beri üç aşağı beş yukarı aynıdır. Değişmiyor!

Bugüne kadar ilimize atanan Milli Eğitim Müdürlerini tanımıyorduk. Ama bu sefer öyle değil. Bu sefer ilimize atanan Milli Eğitim Müdürümüzü tanıyoruz. Başarının yükseleceği anlamında ümitliyiz. Dileriz ki başarıyı yükseltmek adına, Düzce’de başarı konusunda başarılı olan idarecileri bir araya getirir ve onlardan istifade eder!

Turan Şahin uzun yıllar Düzce’de görev yaptı. Düzce için tanınan bilinen bir kişilik. Öğretmenlikse öğretmenlik, müdür yardımcılığı ise müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü ise müdürlük, milli eğitimde müdür yardımcılığı ise müdür yardımcılığı ve nihayet müdürlük. Yani işin içinden geliyor, merdiven basamaklarını tek tek çıkarak geldi. Düzce’nin durumunu biliyor. Yapılacak tek şey var. Düzce olarak, kurum çalışanları olarak, el birliği ile kendisini desteklemek.

Turan Şahin başka bir ilden ve Düzce’yi tanımayan birisi olsaydı biraz zaman tanıyalım derdim. Ama Turan Bey için zaman tanımak gibi bir derdimiz yok. Derhal gereken ne ise o yapılmalıdır. Başarının yükselmesi için komisyon mu kuracak, çalıştay mı yapacak, bir iki yıl evvel yapılan çalışmalar yarıda mı kalmıştı hepsini harekete geçirmeli.

Bir kişinin çalıştığı kuruma müdür olması ne kadar güzel bir şey. Personel, Şube Müdürleri, Müdür Yardımcıları hepsi tanıdığı, bildiği kişiler. Vali, vali yardımcıları, tüm kurum müdürleri hep tanıdığı kişiler. Yapılacak tek şey var. Çalışmak ve başarıyı yükseltmek!

İlimize Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Turan Şahin bey’e yeni görevi hayırlı olsun. Turan Şahin bey’in Milli Eğitim Müdürlüğü Düzce’ye, vatana, devlete, millete hayırlı olsun diyorum. Düzce kendisinden çok şey bekliyor! Allah yar ve yardımcısı olsun. Hoşçakalın.

 
  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
Tüm Yazılarını Göster
DÜZCE HAVA DURUMU