Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

Duydunuz mu ? Düzce’ye 4 milyon Tl gelmiş

10 Eylül 2014 - 11:49

 

 

Düzce’nin turizm yollarına harcanmak üzere 4 milyon YTL’nin geldiğini duydunuz mu? Hiç şaşırmadım. Paranın gelmesi o kadar  önemli değil, önemli olan bu parayı başka yerlere kullanmadan turizme harcamak.

 

 

Düzce’ye ödenek çıktı lafı beni çıldırtıyor. Çünkü gelen ödenekleri ne kullanmasını  ne de harcamasını biliyoruz.

 

 

Rahmetli eski bakanımız Avni Akyol, Düzce’ye 100 milyon ödenek çıkartmıştı. Bu parayı alın olimpik yüzme havuzu yapın demişti.

 

 

Bolu il olduğu için bize haber yolladı. Yeri bulun parayı alın. Hemen olimpik yüzme havuzunu yapalım dedi.

 

Biz yer bulamadık. Bolu o parayı aldı Karaçayır’a olimpik yüzme havuzu yaptı. Yine eski milletvekilimiz Nemci Hoşver, Düzcespor’a kulüp binası kazandırmak için ödenek çıkartmıştı.

 

Kulüp binası şehrin göbeğinde eski belediye iş merkezinin en üst katındaydı. O zamanın yöneticileri parayı borcumuz var diye harcadılar. Kulüp binası işi suya battı. Şimdi Düzce’ye turizm için ödenek gelmiş.

 

Adamı güldürmeyin. O ödeneklerin hangisi yerini bulacak. Ödenek parasının yerleri belli oldu. Fakat biz nasıl kullanırız Allah bilir.

 

Mesela Ceneviz kalesi harabe şekilde duruyor. Nerde kaldı Düzce’nin marka şehir ismi. Mesela Eftenia otel kapalı duruyor. Nerde kaldı bizim turizm?

 

Kurugöl harabe şekilde duruyor, ilgi bekliyor. Aynı Abant’ı andıran bu turizm alanımız kimleri bekliyor?

 

Bakın Topuk Yaylası FB’ye verildi. Hangi Düzceli gidip FB tesislerine girebiliyor. Ya da konaklayabiliyor. Biz değerlerimize sahip çıkamıyoruz. Ödenek gelse ne olur gelmese ne olur? Biz sadece kendimizi eğlendirmek için yaylalara gideriz. İş hizmete geldiği zaman ortadan toz oluruz.

 

Canım bir kuzu eti istedi sormayın. Ama ben de para yok yiyemiyorum.

 

Arkadaşlar… 4milyon YTL ödeneğin nerelere harcanacağını sizlere aktarıyorum.

 

1.5 milyon YTL Kardüz yaylası, 750 bin YTL Beyköy-Abant, Samandere, 100 bin YTL Kaynaşlı-Topuk Samandere yolları için  harcanması için karar verilmiş.

 

50 bin YTL Cumayeri Avlayan Köyü, 50 bin YTL Hacıyakup Köyü, 50 bin YTL Akçakoca Yeşilköy piknik alanları için kullanılacakmış.

 

Yukarıdaki harcamalar yol ve piknik alanları için olacak. Yani kuzu eti yemek ve mangal yapmak için önce yolları yapacağız. Ondan sonra piknikte rahat etmek  için piknik alanlarına harcama yapacağız.

 

Yani her şeyimiz dört dörtlük olsun.

 

Paranın kalan kısmı 100 bin YTL ile Konuralp altyapısını, 1.4 milyon YTL ile Düzce Kültür Merkezi inşaatını tamamlayacağız.

 

Arkadaşlar… Biz yıllardır yazıyoruz. Biz yıllardır söylüyoruz. Biz yıllardır neler gördük neler. Biz ne ödenekler gördük.

 

Ödeneğin çıkmasında emeği olanlardan Allah razı olsun. Ama nasıl kullanırız, nereye kullanırız onu bilemeyiz. Biz bu işin takipçisi olacağız.

 

Ama yine de gülüyorum.

 

Esenkalın…

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU