Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

Bolu Belediyesi bizden uyanık çıktı

25 Eylül 2014 - 19:44

 

 

Düzce’nin en büyük kayıbı havalı ve çok bilmişlik yapmak. Düzce havalı davranmaya ve çok bilmişlik yapmaya devam ederken, komşu iller işi götürüyor.

 

Düzce’de anlatan ve konuşan çoktur. Edebiyat parçalayan ve çok çene yapan çoktur. Resmen sizi ayakta uyuturlar. Biz anlatırken, komşumuz Bolu hiç boş durmamış.

 

Hani karınca çalışır, cırcır böceği saz çalar, biz aynen öyleyiz. Birimiz çalışıyor, diğerimiz saz çalıyor. Biz birbirimiz ile uğraşmaktan Düzce’yi unutur olduk.

 

Düzce’de hoca çok olunca cemaat ne yapacağını şaşırdı. Düzce’de hatır gönül işi oldukça, Düzce’de hizmet olmaz. Hatırcılara hizmet olur, Düzce’ye olmaz.

 

Biz uyanık Düzceliyiz derken, bizi uyutuyorlar haberimiz yok. İşin içinden çıkmak için bir gündem yaratırız her şey unutulur.

 

Sevgili arkadaşlar…

 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım olmasaydı, Düzce nal topluyor olacaktı. Yıldırım ne zaman Topuk Yaylası’nı Fenerbahçe’ye kazandırdı, Düzce isim yapmaya başladı.

 

Dikkat edin… Aziz Yıldırım Düzce’nin tanıtımını yapıyor. Düzceliler kendi tanıtımını yapamıyor. Topuk Yaylası’na hazır gelen hizmeti öven, anlatan, konuşan yine bizler oluyoruz.  

 

Hatta Fenerbahçe iki kez Düzcespor ile maç bile yaptı. Sırf Düzce kazansın diye uğraşan  Aziz Yıldırım’ı bile küstürmeyi başardık.

 

Düzce marka kent olacak denildi. Düzce turizm kenti olacak denildi. Düzce şöyle olacak, böyle olacak derken, işi Bolu götürür oldu.

 

Düzce hazır değerlerine sahip çıkamazken, yeni turizm hizmetini nasıl götürsün. Biz bir Bolu kadar olamadık, olamayız da.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, üst gelir grubuna hitap edecek bir turizm planlaması için kolları sıvadıklarını belirterek, ‘’Limak Holding gibi Türkiye’nin önemli şirketleri Bolu’da yatırım yapmak için hazır. Ayrıca Suudi Arabistan başta olmak üzere Arap yatırımcıların yoğun ilgisi var. Malezya, Endonezya, Almanya ve Fransa’dan yatırımcılarla görüşmeler yaptık’’ dedi.

 

Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası’nda kamp tesisi kurmasının ardından Beşiktaş ve Galatasaray’ın da harekete geçtiğini açıklayan Yılmaz, ‘’Beşiktaş Seben Gölü çevresinde tesis kuracak. Biz alt yapıyı, antreman sahalarını yapacağız. Tüm kulüplerimize sesleniyoruz. Onlar da gelsinler baksınlar. Yerlerini beğensinler ve tesislerini kursunlar. Biz de onlara elimizden gelen desteği sağlayalım diyoruz.’’ dedi.

 

Bu ne anlama geliyor. Düzce’de bir çok yeri gezen ve inceleyen Beşiktaş yönetimi, ilgi göremeyince Bolu’ya gitmeye karar vermiş. Yani alt yapısını, antreman sahasını Bolu biz yaparız diyor. 

 

Biz de büyük takım yöneticileri geldiği zaman bırakın yardım etmeyi, kaçacak yer arıyoruz. Yani hepimizin işi çıkıyor.

 

Arkadaşlar… Lütfen kabul edelim. Bolu bizden uyanık çıktı mı? Çıkmadı mı? Biz nasıl bir düşünceye sahibiz.? Biz nasıl bir ortamda yaşıyoruz? Biz nasıl yönetiliyoruz? Biz nasıl ayakta uyutuluyoruz? Biz nasıl hala Düzce  güzelleşti diyoruz? Biz nasıl       Düzce2nin kalkınmasını sağlayacağız?

 

Bırakın Allah aşkın? Düzce turizm kenti olmaz, olamaz da. Düzce olsa olsa mülteci kenti olur. Düzce olsa olsa pahalı bir kent olur. Düzce yine hatırcıların, tanışların kenti olur.

 

Esenkalın…   

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU