Karakter Boyutu :
KONUK YAZAR ; METİN KÖSEER

Düzcespor bu havayı kaybetmemeli…

05 Aralık 2014 - 15:28

 

Düzce’nin tek takımı… Düzce’nin ekolü, sembolü, simgesi, markası, arması, tarihi, hatta havası ve suyu sayılan tek futbol takımı Düzcespor…

 

1967 yılından bu yana Türkiye’nin her yerinde bizi temsil eden, adını duyuran, 1. Lig kapılarından dönen profesyonel tek takımı Düzcespor’dur.

 

Düzcespor denilince akan sular durur, evsahibi takımlar, Düzcespor gelmesin diye bakardı. Düzce’nin takımı kadar taraftarı da meşhurdu.

 

Düzcesporlu taraftarlar takımlarını ölümüne tutarlardı. Düzcespor sevgisi yıllarca devam etti. Düzcespor peşinde hayatını kaybedenler oldu, sakat kalanlar oldu. Hatta deplasman yollarında bir çok kazalar yaşandı.

 

Düzcespor uğruna işini, parasını kaybedenler oldu. Düzcespor kongreleri geldiği zaman listeler yarışırdı. Başkan adayları, varlarını yoklarını ortaya koyardı.

 

Ne olduysa oldu, depremden sonra Düzcespor’da büyük bir çöküş başladı. 2. Liden 3. Lige düştük. 3. Ligden amatör kümeye düştük.

 

Daha sonra Bal Ligleri kuruldu. Bal Liglerinde bir başarılı olduk, bir amatöre düştük. Tekrar Bal Ligine çıktık. Hatta 3. Lig kapısından geri döndük.

 

Düzcespor istediği, arzuladığı profesyonel ligi  bir türlü yakalayamadı.  Aradan yıllar geçti. 2014-2015 sezonunda tekrar dirilen ve canlanan Düzcespor, son haftalarda puanları toplamaya başladı.

 

Daha doğrusu Düzcespor için şöyle denildi, böyle denildi. Ama Düzcespor her geçen hafta rayına oturmaya başladı. Yani çok güzel bir hava yakaladı.

 

Bu yakaladığı havaya taraftarlar da dahil oldu. Düzce’nin insanı, Düzcespor’u seven, futbolu seven herkes bu havaya girdi.

 

Bu hava şampiyonluk havası diyebilirim. Konuşmak için daha erken ama yaşanılan şu atmosfer bunu göstermeye başladı.

 

Ben son hafta oynanan Eskişehir’deki maça biraz değinmek istiyorum. Gazeteci arkadaşlarımın yayınladığı görüntüleri izledim.

 

Üzülmedim diyemem. Ama bu tür olayları eskiden biz çok yaşadık. Gittiğimiz deplasman maçlarından çok yara alarak geldik. Keza kendimiz, keza aracımız hasar gördük.

 

Ben bu görüntüleri izlerken gözlerim doldu. Bana eski günleri hatırlattı. Taraftarlarımızın o coşkulu tezahüratları, otobüslere binişleri, sporcularla karşılıklı kırmızı-lacivert sloganları, maç sonucu o kucaklaşmaları, sevinç çığlıkları, herkesin bir ağızdan Düzce Düzce tempoları beni aldı götürdü.

 

Şu anda yakaladığımız bu havayı kaçırmayalım. Takım olarak, taraftar olarak, teknik heyet olarak, yönetici olarak birlik olma zamanı geldi.

 

Eğer bu havayı kaçırırsak yandık.  Çünkü bu görüntüler, bu coşku, bu birlik ve  beraberlik bizi profesyonel lige çıkarır.

 

Bu arada şunu belirtmekte fayda görüyorum. Sakın ola ki şımarmayalım. Sakın ola ki işi gevşek bırakmayalım.

 

Bu arada yetkili mercilere de bir çağrım var. Sizler de bu havaya katılın. Sizlerin maçlara gelmesi ile bu takım daha çok coşacaktır.

 

Bu arada futbolcularımıza para dopingi yapalım. Kampanyalar başlatalım. Şimdi tam zamanı geldi. Eğer Düzcespor maç kaybederse küsmeyelim. Bu havayı kaçırmayalım.

 

Esenkalın… 

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU