Siyasiler Kendi Derdinde Odalar Sessiz

Siyasiler Kendi Derdinde Odalar Sessiz

Son yıllarda ekonomik kriz ve artan maliyetler esnaflarının kepenklerini tek tek kapatmasına neden oluyor. Vatandaşlar ise en çok siyasilerin kendisine sahip çıkmamasından ve yaptıkları esnaf gezsilerinde verdikleri mutluluk pozlarına tepki gösteriyor.

Son yıllarda yaşanan ekonomik kriz esnafı sıkıntıya sokmaya devam ediyor. Düzce şehir merkezinde onlarca işyeri tek tek kepenklerini indirip artan maliyetlerden kurtulmanın çaresini arıyor.

Her ne kadar AK Parti, ülkede ekonomik sıkıntı olduğu söylemlerine kızsa da ülkedeki sıkıntı, Düzce’de de kendisini hissettiriyor. Artan vergiler, maliyetlerin yüksekliğinden kurtulmak isteyen birçok işyeri kepenklerini kaparak dükkanlarına kiralık yazısını asmaya başladı. Özellikle merkezi yerlerde kapanan dükkanların çokluğu ise gözlerden kaçmıyor. Alışverişin en yoğun olduğu noktalarda esnaflar, dükkanlarını kaparak her geçen gün artan maliyetlerini yüksek meblağlara çıkartmadan bitirmenin yolunu arıyor.

Artan işyeri kapatmalara karşın siyasilerin umursamaz tavırları, her şey yolundaymış söylemleri ise vatandaşların tepki göstermesine neden oluyor. Özellikle milletvekillerinin esnafı gezerek mutluluk tablosu çizdiğini söyleyerek tepki gösteren vatandaşlar;

“Milletvekillerimiz kendi esnaflarını gezip Düzce güllük gülistanlık mesajı vermeye çalışıyor ama siftah yapmadan dükkan kapatan esnaflarımız var. Vergiler iyice üzerimize binmeye başladı. Elektrik, stopajlar, kiralar arttı. Buda bizlere yük olmaya başladı. Üstesinden gelemeyince de dükkanlarımıza kilit vurmak zorunda kalıyoruz” diye konuştular.

“Milletvekilleri kendi partililerine gitmekten yüzlerini göremiyoruz”

Özellikle AK Parti milletvekillerinden Ayşe Keşir’in kendi partili esnaflarını gezmekten esnaflık yapan başka insanların dükkanlarına uğramadığı eleştirisini yapan bazı esnaflar, Fahri Çakır’ın seçimden bu yana yüzünü bile göremediklerini de dile getiriyorlar. Ümit Yılmaz’ın ise köylerin sorunlarını dile getirmekten esnafın kapattığı dükkanlarına bakmadığını ifade eden esnaflar siyasilerden ümitlerini kestiklerini de ifade ediyorlar. 

Odalar ile Ticaret ve Sanayi Odası da sessiz

Yaşanan sıkıntılardan dolayı kendilerine sahip çıkmasını bekledikleri esnaf odalarının ve ticaret ve sanayi odasının da esnafların sıkıntıları için çalışma yapmamasından dolayı kızgınlıklarını dile getiren Düzceli Esnaflar; “Büyük sıkıntı yaşıyoruz ama derdimizle ilgilenen yok. KOSGEB kredisini adamı olan kullanıyor. Banka kredi,lerini ise sicili temiz esnaflar kullanabiliyor. Bu devirde sicili temiz esnaf mı kaldı. Herkesin sicili bozuk. Bizim derdimizle dertlenecek odaları yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştular.

Esnaf iş yapamamaktan dükkanını kapatırken AK Parti milletvekili Ayşe Keşir sadece AK Partili esnafı gezip, onların sorunlarını dinlerken diğer vatandaşların halini sormayarak vatandaşlar arasında ayrımcılık yapıyor.

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
29.10.2019
17:42

Oda başkanlarının kendi işleri tıkır çünkü mevkilerini Kendi işleri için iyi kullanıyorlar gerisi adamların umrunda mı

Katılıyorum   Katılmıyorum
%43,75
Düzce
29.10.2019
12:50

Düzce esnafı Neden millet adapazarı ve boluya alışverişe gidiyor bence once buna bakmalı

Katılıyorum   Katılmıyorum
%60,29
Yabancı
28.10.2019
19:50

Düzcedeki yüksek kira ist izmirde bile yok

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,33
Vatandaş
28.10.2019
12:27

Niye herşey çok güzelmiş gibi davet veriyor ve davetlere katılıyorlar ya başka ne yapacaklar.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%75,48
A.Rıza ÖZÇELİK
28.10.2019
11:16

Ayşe Keşir e oy verenler düşünsün

Katılıyorum   Katılmıyorum
%70,51
düzceli


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.