Acısı hala yüreğimizde

Acısı hala yüreğimizde

Acısı hala yüreğimizde

AK Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 12 Kasım depreminin acısının hala yüreklerde hissedildiğini söyledi.

12 Kasım 1999 tarihinde Düzce’nin yüzde 80’inin yıkıldığını ve 710 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Keşir, planlı şehirleşmenin önemine vurgu yaparak “Değerli hemşehrilerim, unutmayalım ki, deprem ilimizim bir gerçeğidir. Türkiye bir deprem ülkesidir ve şehrimiz deprem kuşağı üzerinde bulunmaktadır. “Unutulmamalıdır ki deprem değil, ihmal ve yanlış yapılaşma öldürür.” Bizlere düşen depreme uygun yapılaşmayı yaygınlaştırmak  ve bilinçli nesiller yetiştirmektir. Bu vesile ile 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin 20’inci yılında vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Şehrimize ve ülkemize Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın” dedi. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.