Türk Metal Temmuz Ayında Kış Uykusunda

Türk Metal Temmuz Ayında Kış Uykusunda

Türk Metal Temmuz Ayında Kış Uykusunda

Akçakoca Ümran Boru fabrikasında çalışan  Türk Metal sendikasına bağlı 120 işçi,  işten atılmalarının ardından Fabrika önünde alileriyle birlikte eylem yaptılar.

Geniş güvenlik önlemleri altında aileleriyle eylem yapan 120 işçi ve aileleri yürüyerek fabrika önünde bir araya geldiler.

Türk Metal sendikasından destek alamayan işçiler Fabrika önünde kendi aralarında seçtikleri Aydın Özver ismindeki işçi tarafından basın açıklamasında bulundular.

Basın Açıklamasına CHP Akçakoca İlçe teşkilatlıda destek verdi.

Basın açıklamasında bulunan İşçiler,  Türk Metal sendikasından destek alamadıklarını belirterek, Hiç sorgusuz  ve hiçbir bir neden gösterilmeden işten altıladıklarını ifade ettiler.

Pandemi döneminde fabrikalarını hiç yalnız bırakmadıklarını belirten işçiler,’’Biz Kurban bayramına 5 parasız girdik, biz çocuklarımıza hiçbir şey alamadık, bizi resmen sokağa attılar ’’şeklinde konuştular.

İşçiler slogan atarak Ümran Fabrika yönetimini ve Türk Metal sendika yöneticilerini istifaya davet ettiler.

Alileriyle eyleme katılan işçiler arasında minik çocuklar alkışlarla ailelerine destek verdiler.

Fabrikadan vardiyadan çıkan işçiler, bir süre sonra işten çıkarılan işçilere destek verdiler.

Eylem basın açıklamasının ardından sona erdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.