Başkan Ercan'dan Kahvehane Esnafına Destek

Başkan Ercan'dan Kahvehane Esnafına Destek

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan’ın talimatıyla, faaliyetlerine bir süredir ara verilen kahvehane esnafına destek olmak için Boğaziçi'ndeki bütün kahvehane esnafına 3’er kilo çay ve 3’er kilo şeker dağıtımı yapıldı.

Koronavirüs vaka sayılarında olumlu gelişmeler gözlenmesinin ardından normalleşme adımları atılmaya başlandı. Salgın nedeniyle uygulanan kısıtlamaların büyük bölümünün 1 Haziran itibariyle kaldırılmasına karar verildi.

İçişleri Bakanlığının 81 il Valiliğine gönderdiği genelgede; "Faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan/kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokallerinin (iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere) 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'a kadar hizmet vermeye başlayacak.” denildi.

Bu kapsamda Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan’ın talimatıyla, faaliyetlerine bir süredir ara verilen ve bu nedenle çalışamayan kahvehane esnafına destek olmak için Boğaziçi'ndeki bütün kahvehane esnafına 3’er kilo çay ve 3’er kilo şeker dağıtımı yapıldı.

Ayrıca Boğaziçi Beldesindeki bütün kahvehanelerde ve diğer esnafların işyerlerinde dezenfeksiyon çalışmaları da yapılarak toplu kullanıma açık bu işyerlerinin sağlıklı bir şekilde halkımızın kullanımına sunulması da sağlanmış oldu.

Başkan Ercan, yeni normalleşme sürecinde 1 Haziran itibariyle faaliyetleri tekrar başlatılan Kahvehane esnafına hayırlı kazançlar dileerken, esnafın ve halkın genelgede belirtilen hususlara hassasiyetle riayet etmelerini, maskesiz sokağa çıkmamalarını, sosyal mesafelerini korumalarını konusunda uyarılarda bulundu.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
3.06.2020
21:01

ALLAH CC razı olsun ALLAH CC Ailesiyle Beraber Hayırlı ömür ler ihsan eylesin

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,42
ÜMİT TURAN


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.