MHP İL Genel Meclis Üyelerinden sert tepki

Ramazan Bayramının 1. gününde Düzce Valiliği tarafından yapılan bayramlaşma töreni ile ilgili olarak MHP’li İl Genel Meclis üyelerine bilgi verilmeyince bayramlaşmaya sadece MHP Grup Başkanı İsmail Arsal katıldı. Bu duruma sinirlenen MHP’li İl Genel Meclis üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı’nın en azından meclis üyelerine mesajla bilgi vermesi gerektiğini belirterek tepkilerini göstermeye hazırlanıyorlar.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Düzce Valiliği tarafından Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde bayramlaşma programı düzenlendi. Milletvekillerinden siyasi parti temsilcilerine kadar hemen hemen herkes, bayramlaşmada yerini aldı. Ancak MHP İl Genel Meclis üyelerinden sadece Merkez İlçe’den İl Genel Meclisi’ne giren İsmail Arsal, bayramlaşmaya katıldı. Diğer 5 üye ise bayramlaşmaya katılmadı. MHP’li üyelerin bayramlaşma programına neden katılmadığı ise sonradan anlaşıldı. İl Genel Meclisi üyesi olan Ergin Özensel, Nazmi Çakıroğlu ve Muhterem Baltacı, Murat Çağlar, Ömer Yaman’ın bayramlaşma programından haberi olmamıştı. İl Genel Meclisi AK Parti üyelerinin hazır bulunduğu bayramlaşma programından bilgileri olmayan MHP’li üyeler bayramlaşmaya katılamadı. Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Grup Başkanı İsmail Arsal yaptığı açıklamada; “Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis üyelerine İl Genel Meclis Başkanımız tarafından herhangi bir mesaj gelmedi. Arkadaşlarımı arayarak öğrendim. Bu konuya çok üzüldüm. Kendisiyle de neden bayramlaşmaya çağrılmadığımız ilgili olarak bizzat görüşeceğim. Biz cumhur ittifakında çalışmalarımızı devam ettirebilmek istiyorsak birlikte kararlar alarak yapmalıyız. Düzce Valiliği ve belediyenin düzenlemiş olduğu bu bayramlaşma merasimine Düzce’deki bütün İl Genel Meclis Üyelerinin katılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Grubumuza mesaj gelmediğini arkadaşlarımdan öğrendim. Bana da mesaj gelmemişti. Biz bu konuda gereken tepkimizi mecliste göstereceğiz” dedi.    


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.