Hibe Dediler Borç Çıktı

Hibe Dediler Borç Çıktı

 AK Partili siyasetçilerin her ortamda Hibe yoluyla ile yaptıklarını söyledikleri iki tesisin, DSİ tarafından Akçakoca Belediyesine fatura edildiği ortaya çıktı.

Ciddi bir borç yükü altında çalışanlarına maaş bile ödeyemeyen Cumhur İttifakı’nın MHP’li  Akçakoca  Belediyesi, bir de Cüneyt Yemenici döneminden kaldığı belirtilen DSİ’ye 80 milyonluk  borçlarla karşı karşıya kaldı.

Devlet Su İşleri, Sarıyayla Barajı ile Akçakoca Belediyesi içme suyu arıtma tesisi  inşaatının yapım maliyeti Akçakoca halkının sırtına yüklendi. Ankara'dan hizmeti hibe yoluyla bol kepçeden Akçakoca'ya getirecekleri sözü verenler, Akçakoca Belediyesini ilave 80 milyonluk borçle karşı karşıya bıraktılar. 

HİBE DEDİLER BORÇ ÇIKTI

2014-2019 dönemi belediye başkanı Cüneyt Yemenici ile AK Partili yerel siyasetçilerin içme suyu barajı ile arıtma tesisinin hibe yoluyla yapıldığını yönünde sürekli açıklama yapmalarına rağmen, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile DSİ Genel Müdürlüğü tarafından imza altına alınan protokol sonrası Akçakoca Belediyesine iki tesis için 80 milyon  borç çıkarıldı.  80 milyonluk borcu 30 takside bölen DSİ, 3 milyon tutarında ki ilk taksit için Akçakoca Belediyesine ödeme emri gönderdi.

BORÇ YÜKÜ DAHA DA ARTACAK

DSİ 5’inci bölgeden Akçakoca Belediyesine gönderilen yazıda, Sarıyayla Barajı ile İçme Suyu Arıtma Tesisi işlerinin maliyet hesapları ve buna bağlı olarak geri ödeme planı son hakedişe göre yapıldığından kesin hakkediş çalışmaları tamamlandığında yeniden maliyet hesabı yapılacağı ve arada çıkan mevcut fark borç miktarına ilave edileceği belirtildi.

Gönderilen yazıda, belediyeye tahakkuk edilen borç ödenmediği takdirde, 80 milyonluk borcun Akçakoca Belediyesi’nin İller Bankası payından kesileceği bildirildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
23.02.2021
00:38

Hibe olmadığını iddia eden vatan haini, fetöcü, hdpkk'lı ve şerefsizdir. Tüm bunlar milletimizin birliğini bozmaya çalışan zillet ittifakının iddialarıdır. Ezanı susturamayanlar , bayrağımızı indiremeyenler, içimizdeki vatan hainlerini ile birlikte KGB, mossad, CIA, mi-6 gibi yabancı servislerle bağ kuruyorlar. Tekbir! Allah-u (CC) Ekber!

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,57
Ali Veli
21.02.2021
00:21

İŞTE BİR AKEPE BATAĞI DAHA. BELEDİYE GARAJI YANINDA YAPILAN VE SEL FELAKETİNDE BÜYÜK ZARAR GÖREN PARK GİBİ.( Burasıda 30 milyona yapıldı.Ödemeleri Okan başkana kaldı.Bol keseden gösteriş için yapılanlar gibi.Bunların icraatları böyle vaatlerle dolu...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%64,10
Taner Bilen
21.02.2021
00:10

Kısasa kısas yapın nasıl olsa birdaha ki dönem iade edersiniz görevi bulurlar Bi yolunu yazık vatandaşa

Katılıyorum   Katılmıyorum
%68,09
İsmail yıldız


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.