Zabıta Ekiplerinden Kaldırım Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Kaldırım Denetimi

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte kaldırım parklanmalarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların araçlar tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için denetimlerini sürdürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin de katılım sağladığı denetimlerde kaldırım ve yol işgaline karşı araç sahiplerine megafonlarla uyarılarda bulundu. Uyarıların ardından araçlarının başına geçen sürücülere herhangi bir cezai yaptırım uygulanmazken, kaldırılmayan araçların ise trafik ekipleri tarafından fotoğrafları çekilerek ceza işlemleri başlatıldı.

“DENETİMLERİMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK”
Zabıta Müdürlüğünden denetimlerle ilgili yapılan açıklamada, usulsüz parklara karşı sürdürülen denetimlerin aralıksız sürdürüleceği ifade edilerek, “Kaldırımlara park edilen araçlar yaya trafiğini olumsuz etkilemesinin yanında can güvenliği konusunda da sıkıntı oluşturmakta. Aynı zamanda kaldırımların bozulmasını da beraberinde getirmektedir. Denetimlerimiz rutin periyotlar halinde devam edecek. Sürücülerimizin bu konuda duyarlı olmalarını ve araçlarını kaldırım üstlerine park etmemelerini istiyoruz” denildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
20.09.2022
22:35

Ahh ah bizim Gölyaka Belediyesi ve Emniyeti de aynı uygulamayı yapsa ne iyi olur, caddeler, sokaklar park yapan araçlarla dolu, kim kime dum duma, sanki İstanbul'un sokakları gibi, umarım Gölyaka belediyesi de bir adım atar.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%65,85
Bizde bu uygulamayı istiyoruz
20.09.2022
17:42

İnşallah denetimlerin devamlılığını gelir.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%63,83
Yasin


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.