Esentepe Olayında Ev Kundaklama İddiası

Esentepe Olayında Ev Kundaklama İddiası

Esentepe Köyü’nde iki aile arasında başlayan husumette 4 kişinin ölümü ile sonuçlanan olaylar zincirinde 3 kişinin ölümüne neden olduğu iddia edilen Kadir Çuhadar’ın evi konuyla ilgili görülecek davaya 1 gün kala yandı. Yangının kundaklama yoluyla çıktığı ileri sürüldü. 


Esentepe Köyü’nde 6 Haziran 2019 tarihinde meydana gelen olayda Gürbüz Ailesi ile Çuhadar Ailesi arasında başlayan husumet nedeniyle köy meydanında sıkıştırılan Kadir Çuhadar öldürülesiye kadar dövülürken ağır yaralanmış olaydan haberi olan amcasının oğlu Samet Çuhadar ise kavgaya dahil olunca acımasızca öldürülmüştü. 


Bu olayın ardından Gürbüz ailesi köyden uzaklaştırılarak köye giriş ve çıkışları yasaklandı. Gürbüz ailesi 21 Temmuz 2022 tarihinde köye izinsiz ve korumasız girince bunu öğrenen Kadir Çuhadar ve yakınlarıyla birlikte Gürbüz Ailesi’nden 3 kişiyi silahla vurarak öldürdü. 


Olayla ilgili olarak Kadir Çuhadar, Muhammet Çuhadar ve 1 kişi daha cezaevine gönderilirken, Gürbüz ailesinde ise Samet Çuhadar’ın ölümüne neden olan şahıslar tutuklandı.
Gürbüz ailesinden 3 kişinin öldüğü ikinci olaya dair 22 Eylül 2023 tarihinde Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek mahkemenin birkaç saat öncesinde 21 Eylül’ü, 22 Eylül’e bağlayan gece sat 04.00 sıralarında tutuklu bulunan ve mahkemeye çıkacak olan Kadir Çuhadar’ın evinde yangın çıktı. Yangında ev kullanılamaz hale gelirken, evde tüm eşyalar da yandı. Mahkeme ileri bir tarihe ertlenirken, yangın olayının neden çıktığı araştırılmaya başlandı. Yangının kundaklama olma ihtimali üzerinde durulmaya başlandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.