Deprem Tatbikatına Katıldılar

Deprem Tatbikatına Katıldılar

Deprem Tatbikatına Katıldılar

Düzce UMKE ekibi Kocaeli'nde Gerçekleştirilen TAMP 2023 (Türkiye Afet Müdahale Planı) tatbikatına destek verdi.

Kocaeli Valiliği AFAD İl Müdürlüğü ve Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğinde Kocaeli Afet Müdahale Planının uygulanabilirliğini görmek, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu geliştirmek, kuruluşlar ve müdahale personelleri arasındaki aşinalığı ve senkronizasyonu izlemek üzere gerçekleştirilen (TAMP-Kocaeli Afet Müdahale 2023 Yılı Yerel Düzey Saha ve Masabaşı Türkiye Afet Müdahale Planı tatbikatına Düzce UMKE ekibi destek sağladı.

Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bolu ve Zonguldak illeri ile Düzce Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve 112 personellerinin görev aldığı tatbikatta ekipler senaryo gereği deprem sonrası gelişen enkaz, heyelan, trafik kazası, yangın, patlama ve KBRN gibi olaylara karşı hızla müdahalede bulunarak afetzedeleri ilk müdahaleleri sonrası planlanan sevk zinciri ve koordinasyon ile sağlık merkezlerine güvenle ulaştırmayı başardı

Marmara bölgesinde yer alan ve birçok kamu kurumunun katıldığı tatbikatta plan çerçevesinde Düzce Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi UMKE olarak 1 UMKE Aracı, 1 Pajero Ambulans, 1 UMKE Acil Müdahale aracı ile katıldı. (TAMP-2023 Kocaeli) tatbikatına Sakarya, Yalova, Bolu, Düzce ve Zonguldak illerinden 40 personel ve 11 araç destek oldu.

11 aksiyon planlaması olan (TAMP 2023 Kocaeli) tatbikatta SAKOM (Sağlık Acil Durum ve Afet Koordinasyon Merkezi) tarafından idare ve koordinasyon sağlanmış destek çözüm ortaklarının ve destek ilan eden Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bolu, Düzce ve Zonguldak illerinin katılımıyla başarıyla gerçekleştirildi.

TAMP2023 Kocaeli Saha Tatbikatı toplu hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.