Kısıtlamada genel trafik denetiminde ceza yağdı

Kısıtlamada genel trafik denetiminde ceza yağdı

Korona virüs ile mücadele kapsamında başlatılan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Düzce Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri D-655 Karayolu üzerinde genel trafik denetimi yaptı. 389 aracın kontrol edildiği uygulamada 103 araç sürücüsüne 63 bin 108 lira para cezası yazıldı.

  Trafik kuralları ile ilgili olarak Düzce’de polis ekiplerince çeşitli güzergahlarda denetimler devam ediyor. Düzce Trafik tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince D-655 Karayolu Çamköy mevkiinde genel trafik denetimi gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamada hem sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların izinli olup olmadığı kontrol edilirken, hem de araçların ve sürücülerin trafik kurallarına uygun olup olmadığı denetlendi. Yapılan denetimlerde güzergah üzerinde ki tüm araçlar tek tek denetlendi.

Yapılan denetimlerde 389 araç kontrol edildi. Kontroller kapsamında 5 araç trafikten men edilirken, 103 araç sürücüsüne emniyet kemeri takmamak, direksiyon başında telefon ile konuşmak, cam filmi, muayene, sigorta, otomobil ile ticari ürün taşımak, plakasız trafiğe çıkmak, araç üzerinde trafiğe aykırı yazılar bulundurmak ve dur ihtarına uymamak suçlarından toplam 63 bin 108 lira para cezası kesildi.

Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasında izinli olmadıkları belirlenen 11 kişiye de 38 bin 159 lira para cezası uygulandı.

HABER: E.BEKTAŞ


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
4.04.2021
18:54

Benim olduğum kısım yok video karanlık

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,85
Muhammet


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.