Osb’nin Genişlemesi İle Çalışan Sayısı 15 Bine Çıkacak

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Düzce TV ekranlarında her hafta yayınlanan gündem programının konuğu oldu.

Programda Beyköy’de yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Başkan Kılıç, beldenin nüfusunun arttığını dile getirdi. 
  Mehmet İbrahimoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Gündem programının bu haftaki konuğu Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç oldu. Belde de yapılan çalışmaları izleyenlere aktaran Kılıç, yürütülen çalışmalar ve sanayileşme ile ilgili bilgiler verirken, göreve geldiği zamanda 3 bin olan nüfusun şu sıralar 6 bine yükseldiğini belirtti. Kılıç şöyle devam etti: “ Beyköy nüfus olarak son 10 yılda 2 kat gibi nüfusu arttı. 3 bin nüfusu olan bir belde idi. 6 bin nüfusa ulaştı. Hedefimiz sayıyı biraz arttırmak ama tabi çok arttırmak değil. Sanayilerin ortasında kalmış 7 bin çalışanı olan iki sanayinin ortasında kalmış bir belde. Tarım da var tabi burada. İnsanların yaptığı tarımlarda var. 100-200 dönümlük arazi üzerine tarım denebilir. Bizim bölgemizde de tarım var. Beldemizin daha hızlı gelişmesi için sanayi ve turizm üzerine çalışmalar yapmamız gerekiyor. Şu anda ciddi bir yatırım isteği var. Her gün bir yatırımcı geliyor. Talep çok. Bu ekonomik krizin olduğu dönemde her gün bir yatırımcı geliyor yer istiyor. Düzce’ye gelmek istiyorlar. Daha bu canlı yayına gelmeden bir yatırımcı ile toplantı yaptık. OSB’lerin genişleyecek alanın  1500 dönümlük bölümü bizim bölgede. Burası tescillendiği an direk yatırımlar başlayacak diye düşünüyorum. Bizim yöremizde işsiz adam yok. Bizde çalışmak istemeyen kişi var. Çalışmak isteyen herkese iş var. Önceden köylerden işçi alınamıyordu. Bu gün servisler var. Bugün samandere köyünden uğur köyünden servisler işçi alıyor. Bu beldemizin gelişmesinde büyük katkı sağlıyor. Vatandaş akşam mesaiye giderken beyköy merkeze uğrayıpta bizden alışveriş yaparsa yada akşam eve giderken bizden alışveriş yaparsa bize katkı sağlıyor. Ben sanayiden yanayım. Hem turizm hem sanayiden yanayım. Birkaç tane satılık fabrikalar var. Şu anda aktif olarak çalışanlar var. Bazı fabrikalar var 100 dönüm üzerinde 2 bin kişi çalıştırıyor. Bazı fabrikalar var 400 dönüm üzerinde 200 kişi çalıştırıyor. Biz göç almamız lazım ki bu fabrikalar çalışsın. Biz beyköyde bu nüfus potansiyelinin alt yapısını hazırlamaya çalışıyorum. 2009 yılında geldiğimde ilk hedefim alt yapıydı. 20 bin nüfusa yetecek şekilde alt yapı çalışmaları yaptık. İlk geldiğimde belediyecilikten anlamıyorduk ama şimdi daha rahat çalışmalar yapabiliyorum. O tarihte ben 20 bin nüfusu planlamışsam bu güzel bir şey. İmara açılması gereken yerlerimiz var. Bu bizim sıkıntılarımız şu anda. Mevcut imara alamıyorsunuz. İmarla alakalı çalışmalar yapmamız lazım. Şu anda 1000 dönüm arazi üzerinde 18 uygulaması yaparak arsalar oluşturdum. 2-3 katlı binalar yapılacak satan satacak satmayan kiraya verecek. Dışardan bu şekilde göç alacağız. Bu sanayi burada varsa göç almak zorundayız. Hem alt yapı hem üst yapının çalışmalarını yapıyoruz. Hem sanayileşme hem konutlaşma çalışmaları yapıyoruz. OSB’nin genişlemesi ile 7 bin kişi çalışıyor ise bu sayı 15 bine çıkacak” ifadelerini kullandı.

Editör:Atilla KESKİN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.