Cumhuriyetin Meclisinin Üyelerinden 29 Ekim’e Anlaşılmaz Tavır

Başkan makamının arkasında Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” yazısı ve imzası bulunan Belediye Meclisi, Cumhuriyet Bayramına halkın da etkin şekilde katılması için Belediye Meclisi’nde kutlama komisyonu kurulsun önerisine AK Parti ve MHP red oyu verdi. Öneri cumhur ittifakı oyları ile red edildi.

29 Ekimde 96.yılı kutlanacak olan Cumhuriyetin ilanının yıldönümü olan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına halkında etkin şekilde katılması için CHP’li meclis üyeleri Düzce Valiliği ile birlikte organizasyonlar yapılması için komisyon kurulması önerisinde bulundu. CHP grubu adına Emre Güleç’in verdiği önergeye göre protokol kutlamalarının ardından 96. Yılında Cumhuriyet Bayramını halkında kutlaması için hazırlık yapılması için Belediye Meclisi’nde komisyon kurulması için teklif verildi. İYİ Parti grubunun da oyunu alan öneriye kabul oyları yetmedi. Önerinin meclis gündemine alınmasına AK Parti grubu “Gereksiz” derken, MHP grubu ise “Saçma” diyerek red etti. Yapılan oylamada öneri kabul edilmedi.    


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.