Çilimli Anaokulu Müdiresi Nuray ERAN TÜREDİ’ye Bir Ödül Daha

Çilimli Anaokulu Müdiresi Nuray ERAN TÜREDİ’ye Bir Ödül Daha

2004 yılından bu yana her yıl Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi’nin destekleriyle “Eğitim Reformu Girişimi” tarafından düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler Konferansı”; Türkiye’nin farklı bölgelerinden eğitimcilerin, kendi öğrenme ortamlarında ürettikleri birbirinden değerli projeleri derleyip yaygınlaştırmaya, böylelikle öğretmenlerin birbirinden ilham almasına ve eğitimde yenilikçi fikirlerin çoğalmasına katkı sunmaya çalışmaktadır. Bu yıl 18.’si düzenlenen ve Türkiye’nin en prestijli eğitim uygulama ve materyallerinin "iyi örnek" olarak sunulduğu “Eğitimde İyi Örnekler Konferansı”na Düzce İli Çilimli ilçesinde yer alan Çilimli Anaokulu Müdiresi Nuray ERAN TÜREDİ’nin sunduğu proje “iyi örnek”lerden olarak seçildi. 

Konferans sunumları için çeşitli okul, üniversite, kamu kuruluşu, sivil toplum kuruluşu ve özel kuruluşlardan olmak üzere gönderilen 27 ilden 513 başvuru arasından 51’i sözlü, 45’i poster olarak sunulmasına karar verildi. 

“İyi Örnek” olarak seçilen proje 2019 yılında Okul Öncesi Eğitimde Alternatif Eğitim Modelleri (Harezmi-Stem, Montessori, Regio Emilia, Waldorf, High Scope) Somut Etkinlik Örnekleri (3-6 Yaş) adlı kitabından alınan uygulama ile 2019-2021 eğitim öğretim yılında Çilimli Anaokulu tarafından “Yeteneğim Saklı Kalmasın” adı ile kitapta anlatılan eğitim metotlarının yüz yüze ve uzaktan eğitim kapsamında etkin öğrenme yöntemleri kullanılarak yapılan halı dokuma, mutfak, organik tarım, sportif etkinlik, STEM etkinliklerinin uygulamalarından oluşmaktadır. Proje sonucunda, eğitimde etkin öğrenme yöntemini kullanmak ve çocukların beş duyu organlarını aktif kullanması, keşfederek yaşayarak öğrenmelerinin sağlaması, doğayla daha fazla iç içe olmalarını sağlayarak, merak duygularını ve yaratıcılıklarının geliştirilerek desteklenmesi gibi kazanımlar elde edilmeye çalışılmıştır. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.