Cumayeri Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Cumayeri Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Cumayeri Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Yoğun kar yağışı nedeniyle beslenme sıkıntısı çeken sokak hayvanları için Cumayeri Belediyesi düzenli olarak ilçenin dört bir yanına mama ve yemek bırakıyor.

Günlerdir süren yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, insanlarla birlikte sokakta yaşayan hayvanlar da olumsuz etkileniyor. Cumayeri Belediyesi, sokakta yaşayan canlar için ilçenin dört bir yanına mama ve yiyecek bırakıyor.

Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, “Kar nedeniyle beslenme sıkıntısı yaşayan ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının, vücut ısılarını sabitleyebilmeleri yani soğuktan donarak ölmemeleri için yemek yemeleri gerekiyor. 

Kar kalınlığının neredeyse 1 metreye ulaştığı bu hava şartlarında sokak hayvanlarının yiyecek bulması imkansız. Ekiplerimiz düzenli olarak ilçemizin dört bir yanına sokakta yaşayan canlarımız için mama ve yiyecek bırakıyorlar.  Unutmayalım ki kar sadece bizler için zor değil. Sokak hayvanları için de zor. Bu canlarımızın böyle zamanlarda bizlere çok ihtiyacı var” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.