Rektöre Ziyaretler Sürüyor

Rektöre Ziyaretler Sürüyor

Rektöre Ziyaretler Sürüyor

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir'e "hayırlı olsun" ziyaretleri sürüyor.

Rektör Sözbir'i Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris DEMİR ve Eğitimci Yazar İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Mehmet Talu ziyaret etti. Talu, Sözbir'e  Büyük İslam İlmihali kitabını hediye etti.

Üniversite'den yapılan açıklamada, "Eğitimci ve Yazar Mehmet Talu Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’i ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, gösterdikleri nazik davranışlarından dolayı misafir heyete teşekkür etti" ifadeleri kullanıldı.

İsmailağa Cemaati'nden Mehmet Talu Hoca kimdir?

Mehmet Talu 1953 senesinin Temmuz ayında dünyaya geldi. 

İlkokulu 1965 senesinde Akyazı Konuralp İlkokulu’nda tamamlayan Talu ortaokulu da 1974 senesinde Sakarya ve Bursa İmam Hatip Okulu’nda okuduktan sonra yüksek tahsilini de 1975-1980 yılları arasında Erzurum İslâmî İlimler Fakültesi'nde bitirmiştir.

Hafızlığını da Akyazı’da yapan Mehmet Talu, bu tahsili müddetince Medrese usûlü özel Arapça dersleri de aldı. 

1974 senesinin Ekim ayında  Bursa’da İmam-hatiplik görevine başladıktan sonra aynı göreve Erzurum'da devam etti. 

Fakülte mezuniyetinden sonra Bolu-Mudurnu Vaizliğine atanan Talu, 1980 senesinde de girdiği Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü Arapça Asistanlık sınavını kazandı ve bu Enstitüye tayin edildi.

1983 senesinde Kayseri, 1987 senesinde Samsun İlahiyat Fakültesi’ne Arapça öğretim görevlisi olarak naklen tayini yapıldı.

1988 senesinin Eylül'ünde ise Samsun İlahiyat Fakültesi’nde görevli iken istifa etti ve özel sektörde ilahiyatçı-eğitimci-yazar olarak çalışmalarını devam ettirdi.

Mehmet Talu Evli ve altı çocuk babasıdır. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.