Uğur Okulları Doğaya Nefes Olmak İçin Fidan Dikti

Uğur Okulları Doğaya Nefes Olmak İçin Fidan Dikti

Düzce Uğur Okulları öğrenci, veli ve öğretmenleri Hatay’daki orman yangınlarında kaybedilen ağaçları geri kazandırmak amacıyla ‘herfidanbirnefes’ diyerek okullarının bulunduğu bölgelerdeki bahçe ve parkları ağaçlandırdı.

Türkiye’nin yüreğini yakan Hatay’daki orman yangınlarının ardından Düzce Uğur Okulları, yaraların sarılması için okul bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdi.

‘Her Fidan Bir Nefes’ sloganıyla doğaya katkıda bulunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşayan öğrenciler, ellerindeki fidanları toprakla buluşturarak can sularını verdi.

Her bir fidanın, bin umut olduğuna dikkat çeken Düzce Uğur Okulları kurucusu Gökhan Sarıgül, "Hedefimiz; çevremizi güzelleştirerek yaşam kalitemizi arttıran, dünyamızın nefes almasını sağlayan, canlılar için hayati öneme sahip olan ağaçları korumak ve ağaç varlığımızı arttırarak gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak. Ülkemizin çeşitli yerlerinde orman yangınları cereyan etti. Orman yangınlarında yanan her bir ağaç ve bu ormanlardaki her bir hayvan bizim içimizi acıtıyor. Biz de kurum olarak Türkiye'nin hemen hemen her yerinde bütün öğrencilerimizle; yanan ağaçların yerini alması, daha çok hayvanın can bulabilmesi için ve tabiatı koruma bilincinin de öğrencilerimizde gelişmesi amacıyla böyle bir kampanya düzenledik. Uğur Okullarının kuruluş yıl dönümü olan 1968 yılının sembolize ederek 1968 fidan dikmeyi hedefledik. Ağaç dikmek kadar öğrencilerimizde tabiatı koruma bilinci, tabiatı iyileştirme ve tabiatla birlikte yaşama bilincinin geliştirilmesi çok önemli. Gelecekte daha güzel, daha yeşil, daha yaşanabilir dünyaları olsun istiyoruz" diye konuştu.

Haber: H. DURNA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.