İlaçlar e-Twinning projesi ile zehir olmaktan çıkacak

İlaçlar e-Twinning projesi ile zehir olmaktan çıkacak

İlaçlar e-Twinning projesi ile zehir olmaktan çıkacak

Uğur Okulları Düzce Kampüsü’nün de içinde bulunduğu 6 ilden 7 farklı okulun ortak olduğu e-Twinning projesi ile evlerde atık haline gelen ilaçların çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi sağlanacak.


Uğur Okulları Düzce Kampüsü’nün de ortak olduğu 6 farklı ilden 7 farklı okul katıldığı e-Twinning projesine 10 öğretmen ile 52 öğrenciden oluşan ekip katıldı. Proje çerçevesinde çöpe atılan ve doğaya ciddi anlamda zarar veren atık ilaçlar için, ilaç toplama kampanyası düzenlendi.

6 İlde eş zamanlı olarak yapılan kampanya ile sıfır atık için özellikle evlerde çöplere atılan çok sayıda ilacın doğaya zarar vermeden bertaraf edilmesi yönünde çalışma başlatıldı. İlaç toplama kampanyasının bir yıl boyunca devam etmesi planlanırken Uğur Okulları Düzce Kampüsü Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Erhan Bilgin proje için çağrıda bulundu. Bilgin yaptığı çağrıda; “Tarihi geçmiş veya kullanmadığınız ilaçlarınız varsa sizler de okullarımızdaki ilaç toplama standına ulaştırabilirsiniz” dedi.


Projede Uğur Okulları Düzce Kampüsünün yanı sıra, Kocaeli'den Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi, Darıca Fen Lisesi, Elazığ Kovancılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Burdur Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ordu Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale Bayramiç Atatürk Anadolu Lisesi yer alıyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
8.05.2022
21:40

Bunun İçin insanların kalitesinin biraz daha normale yaklaşması gerekiyor, kışın havası solunamayan, su kaynakları üzerinde çöp tesisi kurmayı normalleştirmiş Melen nehrini çöp kamyonu sanan bir Düzce’de bu iş çok zor. Aşı haritasını hatırlıyor musunuz? Batıda En son maviye dönen ilimizdi. Düzceli maalesef duyarsız eğitimsiz ve bencildir. Ha ilaçları çöpe atmayın şu kutuya atın karşılığında şu kadar para derseniz çalışır! Ödül ve ödüllendirme lazım yani, bedava birşeyler vermek lazım! Yoksa ilaçlar çevreye zarar derseniz? Çevre ne yenen birşey midir? Eve alıp götürebilir miyim yada yatağa atılır mı gibi sorularla karşılaşabilirsiniz Düzce’de.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,85
Mertcan


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.