Esnafa Sahip Çıkalım

Esnafa Sahip Çıkalım

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, zincir marketlerin gıda ve zaruri tüketim ürünleri dışında satış yapmasının etik  olmadığını belirterek, Kocaeli ve Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurul Kararları gibi Düzce’nin de acil karar alması ve yerel esnafa sahip çıkması gerektiğini belirtti. 


Er, “Ülkemiz tam kapanma dönemine girmiştir. Salgın hastalığın ve vaka sayılarının kontrol edilebilir boyutu geçmeye başladığı son dönemlerde ‘tam kapanma’ tedbirlerini doğru bulduğumuzu ama bu tedbirler alınırken vatandaşımızın ve esnafımızın mağdur edilmemesi gerektiğini dile getirmek isteriz
 Düzce gerek coğrafi durumu gerekse de nüfusu itibari ile ülkemizin büyük sayılamayacak illerinden biridir. Dolayısı ile, özellikle esnafımız, karşılıklı dayanışma ve yardımlaşma ile çalışabilmekte ,Yerel yöneticiler ve bağlı bulundukları Sivil Toplum Örgütlerince desteklenmesi ve sorunlarına ivedi çözümler üretilmesi sayesinde ayakta kalabilmektedir. 
 Bu bağlamda, yaşanan en güncel problemlerden birisi Zincir Marketlerin, gıda ve zaruri tüketim ürünleri dışında, özellikle tam kapanma döneminde dahi, zücaciye, hırdavat, ayakkabı, beyaz eşya, elektronik ürünler, otomotiv,  kırtasiye, ev tekstili, mobilya gibi zaruri olmayan ürünleri dahi satması, hâksiz rekabet yaratması ve yerel esnafın rızkına mani olmasıdır” dedi.
 
Er, “Sadece Düzce’nin değil adeta tüm ülke esnafının sorunu haline gelen zincir marketlerin  “zaruretine bakmaksızın” bir çok ürünü rekabet şartlarını  hiçe sayarak tam kapanma döneminde dahi satmaya devam etmesine Kocaeli ve Kütahya Valiliklerine bağlı  İl Hıfzıssıhha Kurul Kararları ile önlem alınmıştır. Esnafımızın korunması adına Düzce İlinin yöneticilerini ve ilgili  Sivil Toplum Örgütlerini de tedbir almaya ve ivedi kararlarla esnafın tam kapanma sonrasında da mağdur olmasının önüne geçmeye ve bu yönde bağlayıcı kararlar almaya davet ediyoruz. Zincir Marketlerin gıda ve zaruri tüketim ürünleri dışında satış yapması etik değildir.  Lütfen Esnafımıza daha fazla sahip çıkalım” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
6.05.2021
17:02

Dikkate almayan almaz. Zor günlerde halkın yanında olmak ve onların hakkını korumak için yetkililere seslenmek muhalefetin sorumluluğudur. İyi parti bu konularda her her zaman halkın yanında olmuştur.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,33
düzce sevdalısı
4.05.2021
22:32

Ömründe hiç bakkal amcasından alışveriş yapmayan zaaat siyaset olsun diye söylüyor. Dikkate bile alınmaz.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,83
Düzköylü Sabri
4.05.2021
15:38

Bu konusmayı yapanlar da zincir marketlerden alışveriş yapıyor burada esnafı düşünüyorum ayağını bırakın esnaf bitmiş durumda

Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,17
Murat ö
3.05.2021
20:42

Başüstüne

Katılıyorum   Katılmıyorum
%61,90
Doğru
3.05.2021
16:09

Agzına yuregine saglık umarım dikkate alırlarda birazda olsa yaralarımız sarılır

Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,50
Recep işler


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.