Karşılıksız hibe müjdesi

Karşılıksız hibe müjdesi

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi tebliği kapsamında şirket, tarımsal amaçlı kooperatifler ile birlikler ve gerçek kişilere 250 bin liradan 1 Milyon 250 bin liraya kadar karşılıksız hibe desteği verilecek. 

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların, uygulama rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini en geç 30 Eylül 2019 tarihine kadar www.tarimorman.gov.tr web sayfasından yapmaları gerekiyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Desteklerinin 13. Etabı çerçevesinde Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ, 2 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.  Tebliğ ile yeni tesis yatırımlarında 1 Milyon 250 bin lira, yarım kalan yatırımları tamamlamak için yapılan yatırımlara 875 bin lira, Teknoloji Yenileme ve Kapasite Artırımı konularında ise 625 bin liraya kadar destek ödemesi yapılacak. 

  Konuya ilişkin Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada Düzce’deki başlıca yatırım konuları şöyle sıralandı: “Bitkisel, hayvansal, su ürünleri ile hayvansal ve bitkisel orijinli gübrelerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması yatırımları, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile hindi ve kaz yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlar, su ürünleri tesisi, kültür mantarcılığı, yenilenebilir enerji kaynağı kullanan yeni seralar ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten tesisler, kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi” Hibe desteklemeleriyle ilgili Merkez ve 7 İlçe’ de yatırımcılara yönelik olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildiği, tarımsal konularda yeni yatırım yapmak isteyenler ile mevcut yatırımlarını geliştirmek isteyen yatırımcıların Düzce'de yatırım yapmaya davet edildiği belirtilerek “Hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların, uygulama rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini en geç 30 EYLÜL 2019 tarihine kadar www.tarimorman.gov.tr web sayfasından yapmaları gerekmektedir.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmeye uygun bulunan proje sahibi şirket, tarımsal amaçlı kooperatifler ile birliklere ve gerçek kişilere, yatırım konularına göre 250 Bin TL'den 1 Milyon 250 Bin TL'ye kadar karşılıksız hibe desteği verilecektir” denildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.