Esnaf Kan Ağlıyor

Esnaf Kan Ağlıyor

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı, esnafın sıkıntı içinde olduğunu vurguladı.

Kayıkcı, yaptığı açıklamada, "Yeni yıla girmemiz ile birlikte bildiğiniz gibi esnafımızı direkt ilgilendiren bazı ödemelere yeni zamlar gelmiştir. Bunların başında tüm esnafımızı yakından ilgilendiren BAĞ-KUR ödemelerine gelen artış dikkat çekmektedir. 2021 yılında BAĞ-KUR için ödememiz gereken rakam 1234.25TL indirimli ise 1055.36 TL olarak belirlenmiş ve belirlenen bu rakam esnafımız için ciddi bir yük haline gelmiştir" dedi.

Kayıkcı, şunları söyledi:

"Birçok esnafımızın dev markalar ile orantısız bir rekabet içerisinde bulunduğu ve iş yerlerini kapatarak farklı işler arayışına girdiği bu zorlu günlerde gelen bu artışı birçok esnafımızın ödemesi mümkün değildir. Devletimiz istihdamı arttırmak için büyük işletmelere birçok teşvik vermektedir. İşsizlik ile mücadele kapsamında yapılan bu teşviklerden esnafımızın da faydalanmasını istemekteyiz. BAĞ-KUR primlerinin en azından belirli bir kısmını esnafa destek olmak için devletimizin karşılaması birçok esnafımızı rahatlatacak bir hamle olacaktır. Bir yandan istihdamın artması diğer yandan esnafımızın rahat nefes alarak işletmelerini ayakta tutmaları ülke ekonomimiz için oldukça önemli hamleler olacaktır. Esnafımızın Türk ekonomisinin bel kemiğidir, iç piyasada ne kadar güçlü olursak dış piyasa için o kadar umutlu oluruz. Bu nedenle devletimizden fedakarlık beklemekteyiz, her zaman devletinin yanında olmuş esnafımız bu desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu vesile ile 2021 yılının necip milletimize ve esnafımıza hayırlar getirmesini temenni eder, ülkemiz için güzel bir yıl olmasını dilerim."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
5.01.2021
18:57

Esnaf kredileri ertelensin vatandaşın iş yeri kapalı nasıl ödeyecekler

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
İlhanşengül
5.01.2021
14:41

Bu kiralara ne demeli esas sorun asiri derecede kira ve artislari buna bir cozum bulunmasi lazim. Kiranin yaninda bagkur pirimi devede kulak kalir sayin baskan

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,63
Esnaf


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.