Belediyenin Engelsiz Yaşam Pikniği Tam Not Aldı

Belediyenin Engelsiz Yaşam Pikniği Tam Not Aldı

Düzce Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla her yıl geleneksel hale getirilen ‘Engelsiz Yaşam Pikniği’ ile 1500 kişinin kalbine dokundu. Gölyaka Kültür Park'ta düzenlenen piknikte özel gereksinimli çocuklar gönüllerince eğlendi.


Her yıl düzenlenen Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Düzce’deki özel gereksinimli çocuklara ve ailelerine yönelik ‘ Engelsiz Yaşam Pikniği’ renkli görüntülere sahne olurken katılan herkes etkinliklerden memnun kaldığını ifade etti. Gölyaka Kültür Park'ta düzenlenen piknikte misafirleri kapıda karşılayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, okullardan gelen misafirlere masalarına kadar eşlik etti.‘Engelsiz Yaşam Pikniği’ etkinliğine Düzce Belediye Başkan
Yardımcılarının hepsi katılım gösterirken Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, sahneye çıkarak misafirlere hitap etti. Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’a da desteklerinden dolayı teşekkür eden Gösterişli, “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan piknik programı Düzce’de özel eğitim veren milli eğitime bağlı okullar ve milli eğitime bağlı özel rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören çocuklarımız, aileleri ve öğretmenleri için düzenlendi. Katılım gösteren
herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.


DOYASIYA EĞLENDİLER
Öğrenciler, öğretmenler ve veliler olmak üzere toplamda 1500 kişiye düzenlenen piknikte Düzce Belediye Bandosunun çaldığı marşlarla coşan çocuklar daha sonra Seyfi Demir ve Ecem Çağar’ın şarkılarıyla gönüllerince dans ederek enerjilerini attılar. Çocukların horon ve danslarına veli ve öğretmenler de katıldı.


ÖĞRETMENLER ETKİNLİĞİN FAYDALARINI ANLATTI
Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Engelsiz Yaşam Pikniği’
etkinliğinin engelli bireylerin sosyalleşmesi için önemli olduğuna
dikkat çeken öğretmenler piknikten dolayı memnuniyetlerini ifade etti.


Çocuk Gelişimi Öğretmeni Şule Çiftçi, “ Çocuklarımız eğleniyorlar ve mutlular. Belediyemiz çok güzel bir farkındalık yaratmış oldu” dedi.


Diğer bir özel eğitim öğretmeni Beste Oktav ise “ Bu piknik ile
farkındalık kazandırılması, farklı okullardaki çocukların sosyalleşmesi 
ve kaynaşması açısından güzel oldu” diye konuştu.


Özel eğitim öğretmenlerinden biri olan Halil İbrahim Coşkun da “
Çocuklarımız diğer engelli çocuklarımızla etkileşim içine giremiyordu.


Bu durum yarınlar için bize umut veriyor. Bu organizasyonlarla birlikte çocuklarımız önyargılarını kırıyor ve özel eğitim öğrencileri daha iyi kaynaşma sağlıyorlar” diyerek Düzce Belediyesine teşekkür etti.


VELİLERDEN TAM NOT
Özel gereksinimli çocuğu olan Selma Feçen de pandemiden dolayı dışarı çıkamadıklarını belirterek, “ Çocuğumla birlikte geldik, eğleniyoruz. Belediyemize teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir etkinlik oldu. Sosyal yaşam için iyi ve inşallah devamı gelir” şeklinde konuştu.


Bir başka veli olan Yusuf Bolluk ise etkinlikten dolayı memnun
olduklarını belirterek oğlu Oğuzhan’ın da çok mutlu olduğunu kaydetti.


ÖZEL ÇOCUKLAR ÖZEL PİKNİĞİ ÇOK SEVDİ
Özel eğitim gereksimli çocuklar Ediz Akyıldız, Alp Alpmen ve Barış Kepenek de piknikten dolayı memnuniyetlerini ifade ederek,  “Bu piknikten son derece memnunum. Arkadaşlarımla oyun oynamak, fotoğraf çektirmek istiyorum” dediler.


Umut Özçelik ise “ Belediyeden Allah razı olsun, bizi eğlendirdiler.Suratımı boyattım, yarışmalara katılacağım ve oyuncak kazanmak istiyorum” dedi.
Etkinlikte yüz boyama, balonlar ve palyaçolarla eğlenen çocuklara ve ailelerine yemek ve dondurma ikramında da bulunuldu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.