Düzce'ye Su Verildi

Düzce'ye Su Verildi

Düzce’nin içme suyunun sağlandığı ana hat üzerindeki 600 metrelik yolun ve su hattının sel sularına karışması sonucu su sıkıntısı yaşayan Düzce'ye müjdeli haber Uğur Suyu'ndan geldi. Su sorunun yaşanması ile birlikte şehir merkezi ve Uğur suyu arasında mekik dokuyan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dur durak bilmeden çalışan belediye personeline minnettar olduğunu kaydederek vatandaşlara da gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür etti. 

Şiddetli yağışların ardından Düzce'nin İçme suyu ihtiyacını karşılayan Uğur Suyu Regülatörüne giden yol ve ana hat hafta başında çökerek hasar almıştı. Hasarın ardından kriz masası oluşturan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, B planını devreye alarak yeni bir regülatör oluşturulması kararı aldı. 

ZAMANLA YARIŞTILAR
600 metrelik yolun yeniden yapılması için zamana ihtiyaç olmasından dolayı B planını devreye alan Özlü ve ekibi, yine Uğur suyu üzerinde 3 yeni havuz oluşturarak bypass yöntemiyle ana şebeke hattını alternatif hat ile bağladı. Gece gündüz hiç durmadan bir yandan balçık bir yandan da aralıklı da olsa sürekli yağan yağmurdan dolayı zaman zaman zor anlar yaşayan ekipler, 3 gün gibi kısa bir sürede şehre yeniden su vermeyi başardı. 
Vakit kaybetmeden belediyenin tüm birimlerinden oluşturulan uzman ekipler rekor sayılabilecek bir  sürede yeni bir regülatör sistemi kurdu. 
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bizzat başında bulunduğu çalışmalar olumsuz hava koşullarına rağmen devam etti. 

AN BE AN TAKİP ETTİ
Düzce’de yaşanan sel felaketinin ardından sahadan bir an olsun ayrılmayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir yandan çalışmaları an be an takip ederken bir yandan da Ankara’nın yaşanan sorun ve sıkıntıları yerinde görmesini sağladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’den bakan yardımcıları ve genel müdürlere kadar birçok önemli ve etkili ismi ağırlayarak destek alan Başkan Özlü, bundan sonraki süreçte altyapı çalışmalarının hızla devam ederek aynı sorunların yaşanmaması için çalışacaklarını ifade etti.

"BU GECEDEN İTİBAREN SULAR AKACAK"
Düzcelilerin ana isale hattının sele kapılmasından dolayı susuz kaldığını ancak yağmurun başladığı andan itibaren teyakkuz halinde çalışmalara başladıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Sevgili Düzceli kardeşlerim, 3 gündür çalışıyoruz. Düzce'nin içme suyu sorununu çözmüş olduk. inşallah en kısa zamanda bu geceden itibaren sularımız akacak, Düzcemize hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu. 
DÜZCELİLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Suyun şebekeye planlanan saatte verilememesinin nedenini de açıklayan Başkan Özlü; "Bu suyu aslında dün akşam verecektik. Fakat dün yapılan boruları birleştirirken yapılan kaynaklarda sıkıntı yaşadık. Bugün dün yapılan kaynak çalışmasının aynısını tekrar yapmak zorunda kaldık. Kaynak yaparken teknik bir sıkıntı oldu, gecikme de bundan dolayı yaşandı. Bunun için vatandaşlarımızdan özür diliyoruz" şeklinde konuştu. 
Vanaların açılmasının ardından ilk su arıtma tesisine ulaştı. Gecenin ilerleyen saatlerinde şehrin suya kavuşturulması planlanıyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
1.07.2022
09:48

Yahu İlhami......Ne olur AKP ye geç de asil ol..Çok yabancı kalıyorsun...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,33
düzceli
1.07.2022
09:18

SABAH SAAT 9 18 SU HALA YOK SANIRIM SU İLHAMİNİN BIYIKLARINDAN KORKUP GELEMİYOR

Katılıyorum   Katılmıyorum
%62,22
İLAMİ
1.07.2022
08:39

En iyi bildikleri iş umut satmak!!

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,82
Asd
1.07.2022
07:50

Bu millet çok nankör şükretmek yerine yöneticiye bahane veriyor okadar kafanız çalışıyordu siz neden yönetmiyorsunuz Allah razı olsun adam mis gibi yönetiyor yönetecek de meyve veren ağaç taşlanır misali sizin yaptiginiz elesti siz önce evinizi yönetin sonra başkanı eleştirin

Katılıyorum   Katılmıyorum
%65,47
Şükret
1.07.2022
00:46

Yav he he 7 saat oldu su verildi diye gece yarısını geçti Hâla gelecek nerden geliyorsa bu su.Yalan diz boyu

Katılıyorum   Katılmıyorum
%61,90
Osman
30.06.2022
23:28

Yok bize degil yanlis ile verildi galiba bu kadar su olan bi ilde susuz kaliyoruz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%62,79
Erdem baysal
30.06.2022
23:13

bu su işinide siyasete alet ettiler açılış yaptılar aman yarabbim

Katılıyorum   Katılmıyorum
%60,98
cengaver
30.06.2022
22:35

PÜRENLİ YAYLASINA GİTMEDEN ORMAN BEKÇİ KULUBESİNDEN AYRILAN YOL ÜZERİNDE KARDÜZ YAYLASININ ETEKLERİNDE BARAJ OLMAYA MUSAİT BİR VADİ BULUNMAKTA BURASIDÜZCE İÇİN ALTERNATİF İKİNCİ BİR BARAJ OLUR BURASI VEYA HASANLAR BARAJI DA SU ARITMA TESİSLERİNE BAĞLANTILARI YAPILARAK İKİ HATTA YER ALTI SU KAYNAKLARI İLE HİÇ SUSUZLUK ÇEKMEZDİK AMA İLERİYİ GÖREN DÜŞÜNEN YÖNETİCİLERİMİZ OLMADIĞI İÇİN SUSUZLUK ÇEKİYORUZ

Katılıyorum   Katılmıyorum
%67,31
sts
30.06.2022
22:30

Nerede su yalan söylemeyin

Katılıyorum   Katılmıyorum
%63,64
Mahmut
30.06.2022
22:14

Hangi Düzce’ye verildi acaba

Katılıyorum   Katılmıyorum
%67,21
Mahir
30.06.2022
22:04

BU KADAR SUYUMUZ VAR DERELERİMİZ YER ALTI SU KAYNAKLARIMIZ HASANLAR BARAJIMIZ VAR TEK BİR YERE MUHTACIZ ODA SEL GÖRDÜMÜ SUSUZ KAL BUNU KABUL ETMİYORUM ALTERNATİF KAYNAKLAR HEP YEDEKTE BEKLETİLMELİDİR

Katılıyorum   Katılmıyorum
%72,73
selman


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.