Düzce'den İdlib’e Yardım Eli

Düzce'den İdlib’e Yardım Eli

Suriye’de devam eden savaş ortamında yaklaşan kış mevsimi öncesinde harekete geçen Tebessüm Derneği, Suriye'nin İdlib kentinde savaş mağduru insanların soğuktan korunması için briket evler inşa etti.

Suriye’de yaşanan savaşın mağduru yüz binlerce insan soğuk kış şartlarında çadırlarda yaşam mücadelesi verirken onların mağduriyetlerini azaltmak, kış mevsiminin ağır şartlarından ve soğuktan korunmalarını sağlayabilmek için Tebessüm Derneği Düzce şubesi harekete geçti.

Hayırseverlerin yardımlarıyla briketen 80 adet ev yapan Tebessüm Derneği Düzce Şubesi Tebessüm İdlib Evleri projemizde yer alan evler Suriyeli ailelere teslim edilmek üzere hazır halde bekliyor. O cak ayında başlayan kampanya ile ilgili bilgiler veren Tebessüm Derneği Düzce Şubesi Başkanı Cem Doğan Cebeci; “Suriye'de meydana gelen savaşın mağduru yüzbinlerce insan soğuk kış şartlarında çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor. Onların mağduriyetlerini biraz olsa gidermek, kış mevsiminin ağır şartlarından ve soğuktan korunmalarını sağlayabilmek adına sessiz kalmayarak Tebessüm Derneği Düzce olarak Ocak ayında başlattığımız Suriye'nin İdlib kenti kırsalında Düzce'den de bağışçılarımızın katkılarıyla Briket Evler inşa ettik.

Tebessüm İdlib Evleri projemizde yer alan evler Suriyeli ailelere teslim edilmek üzere hazır. Destek sağlayan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.