O Ağaçların Kesilmesini Müdür Bey İstemiş

O Ağaçların Kesilmesini Müdür Bey İstemiş

O Ağaçların Kesilmesini Müdür Bey İstemiş

Düzce Belediyesi, Valilik önündeki 4 ağacın kökünden kesilmesinin gerekçesini açıkladı.

Düzce Valiliği önündeki 4 ağacın kökünden kesilmesi kamuoyunda eleştirilere ve tepkilere neden oldu.

Belediye'den yapılan açıklama şöyle:

"Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Kenan Albayrak tarafından Yapı Kredi Bankası ile Valilik önündeki yuvarlak havuz arasında kalan hastalıklı, eğri büyümüş, kırılmış kent estetiğine uygun olmayan 1 adet kokar ağaç, 1 adet (üst bölümü karda kırılmış) karaçam, 1 adet (35-40 derece yan yatmış) sahil çamı ve bir adet (tehlikeli gövde çatalı yapmış) çam ağacının kadırılmasına karar verildi.

Kenan Albayrak, kesilen ağaçların yerine; 37 adet manolya, 8 adet erguvan, 6 adet süs eriği, 4 adet acerglobosumdikileceğini bildirdi."

ÖZLÜ'DEN AÇIKLAMA

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzcelilerin aleyhine hiçbir iş ve işleyiş içinde bulunmayacaklarını yinelediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Düzceli hemşehrilerimize yakışır bir projeyi hayatageçiriyoruz. Düzce’de büyük bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Şehrin kalbi sayılan caddenin görüntüsü kente yakışmıyordu. Proje tamamlandığında gerçekten herkesimin memnun kalacağı bir iş çıkarmış olacağız. Ferah yürüyüş yolları, kent mobilyaları, Düzce’nin iklimini uygun ağaçları, Cadde ile bütünleşen cephe giydirmeleri ve tabelalar ile cadde bambaşka bir görünüme kavuşacak. Bu çalışmaları yürütürken esnaflarımızın ve vatandaşlarımızı mağdur etmemeye gayret gösteriyoruz. Düzceli kardeşlerimiz müsterih olsunlar. Kent estetiği projesi Düzce merkeze çağ atlatacak, şehir bambaşka bir görünüme kavuşacak. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
22.07.2021
09:44

Duzcemizin tarihsel anıt ağaçları birbir yok oluyor , cag atladık kesin karanlık çağı , düzce merkez şantiye alani gibi bir gecede caddede tüm ağaçlar kesildi , yap yik yeniden yap , hani 81 ilimiz yeşil duzcemiz , 81 ilimiz oldu şantiye ilimiz ,

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Mimar


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.