Stajer doktor adaylarında vaka artmaya devam ediyor

Stajer doktor adaylarında vaka artmaya devam ediyor

Stajer doktorlarda korona virüs yayılmaya devam ediyor. Dahiliye ve Genel Cerrahi stajer doktorlar arasında 1 öğrenciyle başlayan pandemi de 7 doktor adayı’nda korona virüs çıkmıştı.

Doktor adayı öğrenciler izin de alamayınca vaka sayısı 11’e yükseldi. Tıp Fakültesi’nden sorumlu olan rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin’in salgını önlemek için çalışma yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu.   


Düzce Üniversitesi tıp Fakültesi öğrencileri arasında korona virüs yayılmaya devam ediyor. Dahiliye Böümü stajer doktoruyla ile geçen hafta başlayan pandemi de sayı önce 7’ye çıktı. Dahiliye ve Genel Cerrahi Servisi stajer doktorları arasında başlayan korona virüs salgını haftasonu itibarıyla 11’e yükseldi.

Salgının başladığı günden itibaren stajer doktorların izin alamaması nedeniyle artan vaka sayısında son olarak dahiliye servisinde staj eğitimi yapan bir doktor adayı öğrenci korona virüse yakalandı. Testinde korona virüs pozitif olmasına karşın öğrenci üniversite yönetiminden izin alamayınca önce Genel Cerrahi Bölümünde eğitim gören ev arkadaşına virüs bulaştırdı.

Ardından da bir başka stajer doktor daha korona virüse yakalandı. Son vakalarla birlikte Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde korona virüs vaka sayısı 11’e çıktı.
Vaka sayısının stajer doktor adayları arasında hızla artmasının ardından Tıp Fakültesi’nden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin’in alacağı önlemlerde merak edilmeye başladı. Prof. Dr. Şahin korona virüs ilk çıktığı günlerde; “Korkulacak bir durum yok. Gripten ölen sayısı korona virüsten ölen sayısından daha fazla” açıklaması yapmış ve vaka sayılarının hızla artmasının ardından tepki çekmişti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
11.09.2020
12:48

Bu nasıl eğitimli cehaletidir.. Öğrencileri ön toy bir şekilde sahaya sürmek.. Sorumsuzca açıklamalar yapmak.. Fetöden sabıkalı insanlardan beklenecek kalitede hareketler.. Tebrikler İdris bey..

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,45
Kadri Soysal


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.