94 yaşındaki emekli öğretmen birikimi ile 5 solunum cihazı aldı

94 yaşındaki emekli öğretmen birikimi ile 5 solunum cihazı aldı

 Korona virüs salgınına yakalanarak hastanelerde yoğun bakıma yatan hastalar için kullanılan solunum cihazları için Türk Kızılay Düzce Şubesi, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne 5 adet solunum cihazı bağışı yaptı. Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’da salgınla mücadele kapsamında vatandaşlara çağrıda bulunarak: “ İşimiz olmadığı halde sokaklara çıkmayalım” dedi.

  Korona virüs salgını sonrasında bir çok ilde hastanelerde yatan vatandaşlar entübe edilerek sağlıklarına kavuşturulmaya çalışılıyor. Bu kapsamda Türkiye’de üretilen solunum cihazları Türkiye’nin dört bir yanında ki şehirlerde hastanelere gönderilirken, Düzce’de 94 yaşındaki emekli öğretmen bir kadın Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne solunum cihazı bağışı yapmak istedi.

Yıllardır Kızılay’a bağış yapan kadın yine bağışı Kızılay üzerinden yapmak istedi. Türk Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın, 94 yaşındaki yaşlı kadın ile görüşerek Türkiye’de üretilen solunum cihazlarının alımı ve temini konusunda çalışma yaptı. Bağış yöntemi ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne Türkiye’de üretimi yapılan 5 adet solunum cihazı Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’a teslim edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın: “ Korona virüs sürecinde özellikle yoğun talebin olduğu bu süreçte ciddi anlamda hasta sayılarının arttığı ve yoğun bakım ünitelerine ihtiyaç olan bir ortamda Kızılay olarak ne yapabiliriz üzerine çalışmalar yaptık.

Daha önce bir çok kez Kızılayımıza bağış yapan 94 yaşındaki bir teyzemiz var. Sağolsun oradan böyle bir teklif geldi. Kızılay üzerinden hastanede ki bir ihtiyacın giderilmesi ile ilgili faydamız dokunabilir mi diye sormuştu. Bugün yerli üretim olan solunum cihazlarımızdan 5 adedini bugün hastanemize bağışladık” ifadelerini kullandı.

  Dr. Yılmaz: “ Bizi mutlu eden bir durum”

  Kızılay Düzce Şubesi tarafından birkaç gün önce arandıklarını ve hastaneye solunum cihazı bağışı yapacaklarını belirttiğini dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz: “ Düzce Kızılay şubesi 5 tane solunum cihazını yaklaşık 400 bin lira bedeli olan cihazları hastanemize bağışlıyorlar.

Devletimizin her türlü cihazı almak için tabiî ki gücü var ama bu gibi pandemi sürecinde yoğun geçen süreçte bu tarz bir bağışın olması bu tarz bir desteğin olması gerçekten hem sağlık çalışanlarımızı hem de bizi çok mutlu eden bir durum” dedi.

  Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz: “ İşimiz olmadığı halde sokaklara çıkmayalım”

  Korona virüs salgını nedeni ile artan vakalar sonrasında da açıklamalarda bulunan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “ İşimiz olmadığı sürece dışarıda bir ortamda bulunmak için ev dışında bir ortamda bulunmak için çaba sarf etmeyelim. Mümkün olduğu kadar kısa sürede işimizi görüp kendi yaşam alanımıza geri dönelim.

Korona virüse yakalanıp çok rahat bir şekilde geçiren hastalarımız olduğu gibi çok zorluk çeken hastalarımız da var. Bunların hepsini görüyoruz yaşıyoruz. Solunum cihazlarına ihtiyaç duyan hastalarımız da oluyor. Bu yüzden sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Mümkün olduğu kadar kişisel yaşam alanımızdan uzaklaşmayalım” ifadelerini kullandı.

  Açıklamaların ardından solunum cihazları Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne teslim edilerek kullanıma hazır hale getirildi. (İHA)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
20.11.2020
11:47

Güzel düşünce iyi insanlar hep varolsun

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,61
Yeter güvengüzel
19.11.2020
23:20

git bir fakire yardim et

Katılıyorum   Katılmıyorum
%41,43
Fakir
19.11.2020
20:57

Düzcenin zenginleri pararaya para demeyenler utansın HELAL OLSUN

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,90
vedat
19.11.2020
20:40

94 yaşında bir öğretmenin emeği üzerinden prim yapmaya çalışanları kınıyor,öğretmenimin de ellerinden öpüyorum.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,50
Zafer lider
19.11.2020
19:32

Saygıyla ellerinden öperim allah

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,75
Göñül öz demir


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.